Desetník: Agrobanka půjde do konkurzu… kdo s ní?

V pátek se konala mimořádná valná hromada Agrobanky. Závěr je nevyhnutelný: Konkurz. Bude zahrnuta do její konkurzní podstaty i GE Money Bank? Dočkají se též pravidelní investoři – na cestě je první fond životního cyklu. A Česká pojišťovna je skutečně na prodej!

DESETNÍK 103/2007 (19. 3. 2007 – 1. 4. 2007)

Agrobanka půjde do konkurzu… kdo s ní?

Konkurz je nevyhnutelný

Páteční mimořádná valná hromada Agrobanky, a.s., v likvidaci přinesla jeden důležitý závěr: Agrobanka půjde do konkurzu. Likvidátorovi Agrobanky Jindřichu Hrabalovi již nezbývá nic jiného – pokud by návrh na konkurz „bez zbytečného odkladu“ nepodal, hrozí mu trestní postih.

Agrobanka má hlavní závazek vůči České národní bance z úvěru poskytnutého v roce 1998 ve výši 13,31 mld. Kč, z něhož bylo již splaceno přes 5,1 mld. Kč. Na zbývající část ve výši 8,149 mld. Kč ovšem likvidátor Jindřich Hrabal v březnu 2007 neobnovil splátkový kalendář. Agrobanka tak vedle předluženosti, neboť její aktiva ve výši 346 mil. Kč nestačí zdaleka na pokrytí závazků, splňuje též druhou podmínku pro podání návrhu na konkurz – závazky po lhůtě splatnosti.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..