Desetník: Česká pojišťovna prodána

Česká pojišťovna je „prodána“. Skupina PPF vytvoří s Generali společný pojišťovací podnik JV. Jaké důsledky to bude mít pro klienty? Na poli hypotečních úvěrů se rozpoutalo druhé kolo tvrdého boje. Další banka útočí na klienty s „recyklací“ úroků. A nejen to.

DESETNÍK 105/2007 (16. 4. 2007 – 29. 4. 2007)

Česká pojišťovna na prodej

Česká pojišťovna je na prodej. Prodej je potvrzen již i z oficiálních zdrojů skupiny PPF a Generali, se kterou vytvoří společný podnik. Skupina dosud uváděla pouze, že zvažuje celou řadu alternativ, „jako jsou mimo jiné zachování současného stavu, emise akcií na veřejných trzích či možné partnerství se strategickými investory.“

Mezi zájemci o Českou pojišťovnu byla celá řada nadnárodních hráčů – francouzská AXA, bankovní skupina KBC a neměcká Allianz… a horký kandidát posledních spekulací – italská Generali, která pojišťovnu nakonec kupuje. A cena? Hovořilo se o 100 mld. Kč. Podle někoho je to příliš, podle jiných přiměřeně… vždyť kupec získá třetinu českého pojišťovacího trhu. Konečné řešení je ale o něco „skrovnější“, byť odhad ceny České pojišťovny částku dokonce přesahuje: 3,6 miliard euro (cca 101,214 mld. Kč).

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..