Desetník: Karta se obrací – banka proti ministerstvu

Ministerstvo financí si loni zahrávalo s bankami. Nyní se karta obrací a banka podává podnět proti ministerstvu. Ministr financí mezi tím sanuje VZP, ale problémy zdravotnictví se tím nevyřeší. Může se ale tlouci v prsa – naše ekonomika překonala portugalskou… a něco navíc.

DESETNÍK 72/2006 (13. 12. 2005 – 15. 1. 2006)

Karta se obrací aneb Banka podněcuje proti Ministerstvu financí

Uplynulý rok by se dal nazvat rokem aktivity proti bankám a jejich poplatkové politice. Nešlo pouze o aktivitu Ministerstva financí ohledně posilování postavení bankovního klienta, která byla nosným tématem, ale také šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který si posvítil v polovině roku na trojici velkých bank s podezřením na kartelovou dohodu. Nemohu opomenout ani aktivity Patrika Nachera v závěru loňského roku, kdy rozpoutal petici proti poplatkové politice bank a vyhlásil anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek.

Letošní rok, zdá se, by se karta mohla obrátit. Tentokráte je to ČSOB, dříve jeden z nejaktivnějších kritiků postupu Ministerstva financí ve věci bankovních poplatků, která podává podnět proti Ministerstvu financí. A důvod je nasnadě.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..