Desetník: Koncesionářské poplatky za PC!

Téma týdne: Koncesionářské poplatky. Budou se platit i z počítačů? Pokud ano, za jakých podmínek? Kdo na to doplatí? A stojí výběr koncesionářských poplatků vůbec za to? Parlament chce navíc „přistřihnout“ křídla obchodním řetězcům – schvaluje zákon limitující podmínky výprodejů. Pomůže?

DESETNÍK 67/2005 (3. 10. 2005 – 16. 10. 2005)

Koncesionářské poplatky za PC!

Koncesionářské poplatky a novela zákona, která jejich výši nejen zvyšuje, ale bohužel nezpřesňuje, za co všechno se mohou vybírat, v posledních dnech hýbou českým internetem. Důvod je prostý: Definici rozhlasového a televizního přijímače splňuje téměř každý osobní počítač. To může mít dalekosáhlé důsledky.

Rozhlasové a televizní poplatky musí platit každá domácnost, která vlastní zařízení způsobilé k přijímání rozhlasového a televizního vysílání. Pokud má televizních (rozhlasových) přijímačů více (např. v každém pokoji a koupelně, na chatě, v automobilu…), platí domácnost stále stejnou sumu jako za jeden jediný přijímač. Má-li tedy domácnost vedle televize a rádia i počítač, nic, kromě výše poplatků, se pro ni nemění. Kde je tedy háček?

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..