Desetník: Ministerstvo s námi nemluví!

Ministerstvo financí rozpoutalo s bankami „debatu“ o kvalitě bankovních služeb a přístupu ke klientovi. Banky na to ale mají jiný názor: „Ministerstvo s námi nemluví!“ Jak vypadá „diskuse“ podle ministerstva a jak by si ji představovaly banky? A víte, proč se Afričané více smějí?

DESETNÍK 65/2005 (5. 9. 2005 – 18. 9. 2005)

Ministerstvo s námi nemluví!

Česká republika není jedinečná. Nalézá se ve středu Evropy a její okolní země ji ovlivňují spíše více než méně. Ani co se snahy o intervenci do bankovní soustavy ze strany ministerstva financí týká, nepatří rozhodně do první ligy. Obdobnou debatu mezi bankami a státními institucemi v současné době vede například Německo, Itálie, Finsko, Norsko, Řecko, Francie, Švédsko, Maďarsko, Irsko… a dostává se i na nejvyšší místa celoevropské správy – do Evropské komise. Nejsme tedy ojedinělý stát, který se o cosi podobného snaží.

Vynikáme ale způsobem „diskuse“, kterou Ministerstvo financí považuje za veřejnou a zveřejňuje soukromou korespondenci ještě dříve, než ji obdrží její adresát. Pomiňme však průvodní znaky rozporu, který by se bez nadsázky mohl nazývat sporem mezi bankami a ministerstvem. Jádro problému je totiž mnohem hlubší.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..