Desetník: Nejnižší poplatky má… nejdražší banka

V uplynulém týdnu byly zveřejněny výsledky průzkumu výše bankovních poplatků v České republice. Která banka je nejlevnější a která naopak nejdražší? I nejdražší banka může mít nejnižší poplatky… Nechyběly ani produktové novinky a koncem týdne byla připomenuta hrozba teroristických útoků.

DESETNÍK 90/2006 (11. 9. 2006 – 24. 9. 2006)

Jsou bankovní poplatky příliš vysoké?

Bankovní poplatky jsou často kritizovány – jsou vysoké, nepřehledné, nesrozumitelné… Kritika je mnohdy oprávněná, jak ostatně dokládá i Průzkum výše bankovních poplatků a přehlednosti sazebníků, který jsme uskutečnili ve spolupráci se serverem Bankovnipoplatky.com a jehož výsledky byly zveřejněny minulý týden. Orientovat se v položkách nazvaných prapodivnými názvy, k nimž je třeba přičíst jiné, zcela zapeklité poplatky, abyste se dostali k výsledné sumě, je často nesnadný úkon. Nemluvě o celé řadě odkazů a poznámek do jiných částí sazebníku. Jsou ale banky skutečně drahé?

Na základě výsledků průzkumu bankovních poplatků lze seřadit banky podle úhrnné výše poplatků, které klient zaplatí za základní bankovní služby. Nelze ale v žádném případě postihnout všechny varianty. Průzkum tak může vycházet vždy z určitého (v našem případě) typického bankovního klienta, který vychází z průměrných údajů. Ovšem stejně jako je tomu u průměrné mzdy či jiných „průměrných“ veličin, průměru odpovídá jen malé procento lidí.

Čtěte na Měšec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..