Desetník: Platy poslanců vzrostou na úkor policistů

Český Parlament perlí. Další nechvalnou kuriozitou je zvýšení platů ústavních činitelů na úkor policistů. Jak je to možné? Policisté tak budou mít smutnější Vánoce, než čekali. Pokud chcete vy mít Ježíška bohatšího, uděláte lépe, když pořízení dárků odložíte na leden. Proč?

DESETNÍK 47/2004 (15. 11. 2004 – 28. 11. 2004)

Platy policistů nevzrostou

Boj o úspory státního rozpočtu a zvyšování platů policistů vyústil v další velmi prapodivný výplod legislativního snažení českého parlamentu. Služební zákon, kterým měly být zvýšeny platy a zejména výsluhová penze policistů, byl vládou prosazen a schválen. Účinnosti zákon měl nabýt od 1. ledna 2005, kdy by policisté byli ve státním sektoru platově vysoce vyzdviženi nad učitele i lékaře.

Dalším zákonem se lidovci pokusili oddálit účinnost služebního zákona o jeden rok a tím ušetřit miliardy korun ze státního rozpočtu. Povedlo se, ale jen na půl. Poslanecká sněmovna odložení zvýšení platů policistů schválila, ale senát ho vrátil s pozměňovacím návrhem – nic neobvyklého, kdyby pozměňovacím návrhem k zákonu o nezvýšení platů policistů nebylo zvýšení platů ústavních činitelů. I když, ani toto v našich poměrech není tak neobvyklé.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..