Desetník: Povodně… kdo vám pomůže?

Tématem uplynulé dekády pracovních dnů jsou nepochybně záplavy, které postihly rozsáhlou oblast České republiky a odsunuly do pozadí i ptačí chřipku. Nejdůležitější otázkou pro vytopené zůstává: Kdo jim pomůže a kam se mohou obrátit? Kromě státu tu jsou i banky. Ale dělo se mnohem víc.

DESETNÍK 78/2006 (27. 3. 2006 – 9. 4. 2006)

Povodně… kdo vám pomůže?

Voda pomalu opadává a začíná sčítání povodňových škod. Pokud máte tu smůlu, že se váš dům či byt nachází v zatopené oblasti, máte to štěstí, že se nacházíme v předvolebním období. Díky tomuto času se žádná politická strana neodváží zpochybnit kroky, které vedou vládu k rozdělení 5 mld. Kč na náhradu škod z povodní. A tak vláda rozděluje a bude platit škody i v nepojištěných objektech.

Kde se peníze vezmou? Vláda nechce zvýšit schodek rozpočtu, který je i tak dost velký, s ohledem na skutečnost, že se nacházíme v období ekonomického růstu (kdyby se ekonomice nedařilo, byl by ještě vyšší). Částečně by měl prostředky poskytnout ČEZ, který z rozhodnutí vlády vyplatí větší než původně zamýšlenou dividendu, částečně společnost Osinek – opět přes dividendy, ale též ze snížení základního kapitálu.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..