Desetník: Produktová smršť

Uplynulá dekáda pracovních dní byla vskutku plodná. Řada bank spustila nebo oznámila spuštění nových produktů – a je z čeho vybírat. Novinky zaplavily běžné účty pro studenty, seniory, handicapované i ostatní občany, spořící a investiční produkty i úvěry.

DESETNÍK 50/2004 (10. 1. 2005 – 23. 1. 2005)

Běžné účty „pro každého“

Běžné účty včetně balíčkových produktů neprocházejí změnami každý den. Proto je až udivující, že v průběhu deseti pracovních dnů vymezených jednomu desetníku hned tři bankovní domy uvedly na trh novinky – Česká spořitelna účet pro seniory, Poštovní spořitelna účet pro handicapované a GE Money Bank účet pro studenty a zároveň změnila svůj stěžejní balíčkový účet Genius.

Účty zaměřené na určitou skupinu obyvatel bývají zpravidla zvýhodněné. V případě účtu Senior České spořitelny získává starobní důchodce, plný invalidní důchodce nebo osoba starší 65 let v rámci měsíčního poplatku 25 Kč za vedení účtu jeden hotovostní výběr zdarma, zdarma vedení elektronické platební karty a zvýhodněnou úrokovou sazbu (0,3 % oproti běžným 0,15 %). Porovnání účtu Senior s obdobně zaměřeným produktem Poštovní spořitelny naleznete v článku Ondřeje AntošeÚčty pro seniory„.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..