Desetník: Tři rány pro platební karty

Platební karty dostaly v uplynulých čtrnácti dnech hned tři velké rány, které mohou ohrozit důvěru v bezpečnost kartových operací. Nejedná se jen o krádež dat 40 milionů klientů, ale o další, mnohem závažnější případy. Je bezpečnost platebních karet skutečně vážně ohrožena?

DESETNÍK 59/2005 (13. 6. 2005 – 26. 6. 2005)

Tři rány pro platební karty

V uplynulé dekádě pracovních dnů se objevily hned tři velké rány, které mohou ohrozit důvěru v platební karty. Kartový obchod je ale již natolik rozvinutý a vývoj nových produktů neustále zvyšuje bezpečnost, že k významné změně spotřebitelského chování při placení kartami zřejmě nedojde.

První z „ran“ bylo odhalení úniku dat o 40 milionech platebních karet u společnosti CardSystems Solutions, která zprostředkovává platby mezi obchodníky a bankami – dělá stejnou práci jako v České republice Muzo. Společnost ztrátu informací tajila a odhalila ji až asociace MasterCard díky monitoringu a zvýšenému výskytu nestandardních operací. Až po jejím oznámení mohly jednat i tuzemské banky a zablokovat několik stovek ohrožených karet. Podle slov představitelů společnosti MasterCard došlo k porušení zásad bezpečnosti ze strany CardSystems Solutions, a nejde tedy o systémovou chybu. O případu jsme vás informovali 22. května v článku Krádež dat 40 milionů karet – jsou ohroženi i Češi?

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..