Desetník: Vláda padla… a sezóna povinného ručení začala

Topolánkova vláda se dle očekávání neudržela příliš dlouho – pouze do hlasování o důvěře. Další na tom asi nebudou o moc lépe. Zato produktů se narodilo poměrně dost: povinné ručení, životní pojištění a deriváty na pražské burze… ustojí turbulence světové ekonomiky?

DESETNÍK 91/2006 (25. 9. 2006 – 8. 10. 2006)

Vláda nepřežila důvěru

Vláda Mirka Topolánka nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, a tak se se svými vládními židlemi ve středu rozloučí. Přesto vláda stihla udělat několik kroků, za něž ji kritizuje opozice (co jiného by ostatně měla dělat, že).

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek stihl zrušit žebříček nemocnic sestavený jeho oponentem Davidem Rathem, ministr vnitra a informatiky Ivan Langer stihl první kroky v reformě svého resortu a zrušení ministerstva informatiky, ministr financí Vlastimil Tlustý odhalit vyšší deficit, než jaký sliboval jeho předchůdce… tím ovšem odhalil protistranám v nesčetných arbitrážních řízení, s jak velkými zisky ze sporů mohou počítat, ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas objevil čtyři až pět rozporů mezi Zákoníkem práce a Ústavou a dalších 60 bodů, které je třeba změnit… zkrátka a dobře, vláda se „neflákala“.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..