Desetník: Zákon o DPH se dočká 130 změn

Zákon o DPH je kritizovaný již od počátku. Chlácholení ze strany Ministerstva financí, že je vše v pořádku, vzalo za své a strážce státní kasy chce po sněmovně urychlenou opravu nejvážnějších chyb. A rozpočet? Na ten si ještě počkáme. Zato banky vědí – úroky rostou.

DESETNÍK 39/2004 (12. 7. 2004 – 25. 7. 2004)

DPH se bude měnit

Konečně! Povzdechne si řada podnikatelů, kteří stojí kvůli zákonu o DPH mezi dvojími nůžkami porušování zákonů. Mohou si sice vybrat – buď budou účtovat dovoz v souladu se zákonem o účetnictví, pak poruší zákon o DPH, nebo podle zákona o DPH, pak poruší zákon o účetnictví. Jinou volbu nemají – tedy, mohou zavřít provoz. A nebo účetní. Ani jedna možnost jim ale nepomůže.

Zákon o DPH, na jehož hlavní nedostatky upozornil daňový poradce Milan Marko v článku „Novela DPH – vládní lži a parlamentní bída“ tři týdny před jeho schválením, byl nakonec seštrikován horkou jehlou v pátek odpoledne před naším vstupem do Evropské unie. Zákon jsme mít museli, jedno jaký. A poslanci přeci mají právo do navrhovaných předloh šťourat a měnit je a zlepšovat je k obrazu svému. Je to jejich práce a za ni je platíme.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..