Dolétají ČSA?

Na jednu stranu můžeme být rádi: Padají celé letecké společnosti a ne jejich letadla. Po krachu Sky Europe se na hraně mezi životem a konkursem pohybují České aerolinie. Jak nezůstat na zemi bez peněz i bez letenky?

V minulém týdnu přinesl deník E15 zprávu o neutěšivém stavu financí Českých aerolinií. Národní letecké společnosti dochází peníze. Nebýt úvěru od státní firmy Osinek, již by byla společnost na suchu. Doslova. Neměla by ani na palivo, aby mohla vzlétnout. Jenže 2,5 miliardy korun se rychle rozplývá v nenávratnu a na ČSA sahají na poslední půlmiliardu.

Českým aeroliniím již nikdo nepůjčí. Snad kromě státu. O své peníze se ale začínají obávat i dodavatelé aerolinek… a kartové asociace. Podle informací E15 již jedna z nich přestala proplácet peníze za letenky zaplacené platebními kartami před uskutečněním letu. Důvod je jednoduchý: Pokud by se let neuskutečnil a zákazník by reklamoval provedenou transakci platební kartou, musela by společnost peníze vrátit a následně je vymáhat u ČSA. A zkuste vymáhat prostředky z krachující organizace…

Čtěte na Investujeme.cz

One thought on “Dolétají ČSA?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..