Doživotní renta od pojišťovny: Pohled poradců

Doživotní renta je jednou z možností zajištění ve stáří. Mohou ji nabízet pojišťovny. Ale nenabízejí. Byl by o produkt doživotní renty zájem? A jak by měl vypadat? Zeptali jsme se finančně poradenských společností.

S doživotní rentou a možností jejího nákupu od pojišťovny počítá např. doplňkové penzijní spoření. Pořízení doživotní renty je daňově zvýhodněno (není potřeba danit výnosy z investice) a ze strany státu se tak jedná o preferovanou možnost. Doživotní renta zajišťuje přísun peněz lidem bez ohledu na to, jak vysokého věku se dožijí. A to má význam zejména v současné době zvyšující se délky dožití.

Jenže zvyšující se délka dožití, která souvisí s lepším životní stylem, prostředím i medicínou, je hrozbou pro pojišťovny nabízející doživotní rentu. To potvrzuje Martin Švec, ředitel Simplea, který s tímto produktem historickou zkušenost má, ale vždy to bylo v dané pojišťovně jen v malém měřítku a problémem bylo riziko v dlouhověkosti. Pro klienty to nebylo příliš výhodné a pro pojišťovnu šlo o velké riziko to garantovat. A tak i ty, které ji dříve ve své nabídce měly, ji stáhly.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..