Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

Úrokové sazby v bankách se stále nechtějí odlepit od nuly. Zato inflace utěšeně roste. Lidé tak hledají každou příležitost k uložení peněz. A toho využívají podvodníci vydávající bezcenné dluhopisy – tentokráte Ecosenior. Na co dát pozor?

O podvodných a podezřelých dluhopisech jsme psali již mnohokrát. Některá varování ovšem ke koncovému spotřebiteli – drobnému investorovi dospěla příliš pozdě. Proto lze i v komentářích na Investujeme.cz číst příběhy lidí (pravda, bez možnosti ověření autenticity), kteří již zjistili, že peníze nejspíš zpět nedostanou.

„Také jsem koupila dluhopisy [Senior Trend – pozn. red.] a 23. 8. 2018 jsem nedostala úrok. Ví někdo, co se proti tomu dá dělat?“ píše Hana Racková (31. 8. 2018).

„I já jsem zakoupil dluhopisy firmy Hope-Stav v prvním termínu výplaty úroků bylo vše v pořádku ale u druhé, která měla termín 23. 8. 2018, zatím marně čekám. Pomalu se loučím s penězi, o které jsem byl zřejmě touto firmou okraden. Nechápu jak je toto jednání vůbec možno tolerovat,“ uvádí Jiří Janeček (31. 8. 2018).

Podlehla jsem výhodné nabídce na internetu, která nabízela dluhopisy Petlas.cz s 9% zhodnocením. Koupila jsem 8 ks dluhopisů, aniž bych se předem o firmu a pana Jirsu zajímala. Nenapadlo mne, že je možné vydat dluhopisy bez souhlasu banky. Nevěděla jsem ani o minulosti pana Jirsy. Když jsem vše zjistila, málem jsem se zhroutila. Vložila jsem do toho úspory, které jsem měla připraveny na koupi bytu. První výnos byl vyplacen s krátkým zpožděním. Druhý výnos zatím vyplacen nebyl, a je to již týden od termínu. Firma neodpovídá na emaily. Vůbec teď nevím, co mám dělat. Jsem bezradná. Nedovedu si představit, že bych o ty peníze měla přijít. Tato firma Petlas vydala další dluhopisy pod názvem EMOBILITY. Zřejmě se jim daří,“ píše Eva (20. 5. 2018).

Ovšem uskupení společností nevyvíjejících dle obchodního rejstříku žádnou činnost, se nevzdává a dluhopisy vydává dál. Poslední inzerovaný dluhopis má název Ecosenior a má údajně sloužit na vývoj elektro skútrů pro seniory a elektro jízdních kol. Je opět vydáván společností Hope-Stav, jejíž poslední účetní závěrka dodaná do Obchodního rejstříku je z roku 2015 – a obsahuje pouze samé nuly (nepočítaje kolonku „základní kapitál“ ve výši 1 mil. Kč, která je snížena v kolonce „výsledek hospodaření minulých let“ o 1 mil. Kč, tudíž výsledné vlastní jmění je 0 Kč).

Čtěte na Investujeme.cz

One thought on “Ecosenior: Podvodné dluhopisy se nevzdávají

  1. Jedno zlaté investiční pravidlo říká-nekupovat žádné tzv.výhodné ale ani ostatní korporátní dluhopisy!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..