Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…

Na českém trhu se pohybuje řada prapodivných společností. Jednou z nich je „investiční poradce“ Ertrag & Sicherheit. S jejich zástupcem jsem se osobně setkal… a nestačil se divit vlastním uším.

Příležitost k setkání s finančním či investičním poradcem si nenechám nikdy ujít. Když jsem se dozvěděl, že na českém trhu působí firma Ertrag & Sicherheit (Výnos & Jistota) s podivnými obchodními praktikami, nedalo mi to a oslovil jsem jednoho jejich zástupce. Nebyl to žádný nováček. Pro dosažení 4. pozice již musel mít hodně za sebou…

Fungování finančního trhu v podání zástupce Ertrag & Sicherheit

Firma Ertrag & Sicherheit se stejně jako většina obdobných společností dokáže pochlubit dlouhou historií (zpravidla v zahraničí) a unikátním systémem. Co mě ale překvapilo hned v úvodu diskuse s „investičním poradcem“ byly informace o fungování finančního trhu.

Čtěte na Investujeme.cz

7 thoughts on “Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…

 1. Docela by mně zajímalo, čím je pan Zámečník vyučen, že všemu tak ohromě rozumí. Příjde mi, že jde o člověka, který skusil podnikat v takové společnosti, možná právě v E&S a nic nedokázal, tak takto “ prudí “ . Nebo si na to jen netroufnul. Závist pane Zámečníku, je hrozná věc. Navíc když jí člověk neumí ovládat. Nebo se pletu a je to jen neúcta k sobě sama, protože se nedokážete smířit s tím, že vy sám jste v životě nic nedokázal? Všichni lidé v E&S si svá místa vypracovali svou pýlí a vytrvalostí. Pracují zde jen skušení, inteligentní, pracovití a vytrvalí lidé. Svou práci milují a pro svou práci žijí. Ano, přesně tak. A kolik znás tohle může říct? Chodíte snad Vy sám rád do práce? Těšíte se, až ráno vstanete, že půjdete do práce a budete pomáhat nějakému jinému člověku? Já mám také skušenost s E&S a nikdy jsem nepoznala společnost, s tak příjemnými a ochotnými lidmi. Vše detailně vysvětlí, vždy jsou na telefonu když potřebujete radu. A přijedou za vámi kam potřebujete a kdy potřebujete. S takovou ochotou jsem se ze strany žádné společnosti nikdy nesetkala. A jestli máte tak níské sebevědomí, že si netroufnete na pořádnou práci, nebo na zkoušky, které musíte absolvovat, nebo na cokoli jiného, tak znovu kontaktujte toho poradce, co Vám vše vysvětlil a on Vás vezme mezi ostatní, vše Vás naučí, pomůže Vám i s tím sebevědomím a vy se pak nebudete muset ponižovat a srážet ještě víc tím, že bude pomlouvat ostatní. Přejí příjemný zbytek dne.

  1. Asi vás překvapí, že vyučen nejsem. Ani jsem nikdy nepracoval v žádné finančně poradenské/finančně zprostředkovatelské společnosti. Jen se s lidmi z finančně poradenské branže stýkám.

   Považuji za naivní myslet si „Pracují zde jen skušení, inteligentní, pracovití a vytrvalí lidé. Svou práci milují a pro svou práci žijí. Ano, přesně tak.“ Bylo by krásné, kdyby to tak bylo, ale nepoznal jsem žádnou větší finančně poradenskou společnost, o níž by šlo říci, že tam pracují „jen skušení, inteligentní, pracovití a vytrvalí lidé“ (správně česky pochopitelně „zkušení“). Ve všech jsem poznal profesionály, ale také poradce, u nichž je to s poradenstvím dle mého názoru (a diplomaticky vyjádřeno) problematické.

   Ano, možná vás to překvapí, ale já svou práci dělám opravdu rád. Asi bych nedokázal dělat dlouho práci, která by mě netěšila.

   Pomluvy skutečně nemám rád. Proto vždy píši otevřeně, co jsem zažil, s čím jsem se setkal a co si o tom myslím. Mohu se mýlit, rozhodně si nedávám „právo na pravdu“, ale o svém názoru diskutuji, jsem připraven ho změnit na základě argumentů či jiné zkušenosti, ale do té doby si za ním stojím svou osobou i svým jménem. A co vy, paní „…“? Podle textu vašeho příspěvku soudím, že máte dostatek sebevědomí. Nechápu proto, proč vystupujete anonymně.

   (Abyste mě nepochopila špatně, vaše anonymita mi nevadí, jen ji skutečně nechápu v souvislosti s vaší narážkou na nízké sebevědomí. Anonymně zpravidla vystupují lidé, kteří sebevědomí mají pochroumané – a to vy, podle toho, co píšete, nemáte. Ale jak jsem již uvedl, mohu se mýlit.)

   1. Co na komentář pana Zámečníka říct ? Asi jen to, že vůl zůstane volem a pařes pařezem. Je vidět, že o finančnictví nemáte ani páru a jak jste sám řekl: „Jen se s lidmi z finančně poradenské branže stýkám.“
    Víte mám 6 letého synka a ten s tatínkem neustále kouká na pořad o autech. Nebudu jmenovat. Celkem populární. A nemyslím si, že by mohl dělat automechanika.
    No tak asi tolik k Vám a vidím, že více s Vámi opravdu nemá cenu ztrácet čas.
    Omluvil jste, jen vypadat za blbce, tak pořád prudíte.
    Přeji Vám příjemný zbytek večera.

    1. Dekuji vam za vase hodnoceni. Rad si o sobe prectu pravdy tak hluboke, ze se jejich autor musi radeji schovat za anonymitu :-). Preji vam hodne stesti a uspechu v zivote.

 2. Proc je porad lzivy clanek o ES na prvni strance kdyz se pan zamecnik davno omluvi?Myslim ze dal skodite spolecnostiES.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..