Filip Duchoň: Na změny ve Fincentru se poradci mohou těšit

Prodej Fincentra do rukou švýcarské skupiny SwissLife proběhl úspěšně. Poradci Fincentra však napjatě očekávají změny, které po podobných transakcích často následují. „Žádná rychlá revoluce nás ani poradce nečeká. Vše unikátní a dobré, co dělá Fincentrum Fincentrem, bude zachováno,“ ujišťuje Filip Duchoň, generální ředitel Fincentra. Jaké změny tedy management společnosti v horizontu příštích měsíců připravuje?

Po koupi Fincentra společností SwissLife a odchodu Petra Stuchlíka jste se stal z obchodního ředitele generálním ředitelem celé společnosti. Znamená to že, k žádným významným změnám po transakci nedojde?

Znamená to, že pro nové vlastníky Fincentra je důležitá kontinuita a rozvoj silných stránek naší společnosti. Vše unikátní a dobré, co dělá Fincentrum Fincentrem, bude zachováno, a k žádným významným změnám nedojde bezprostředně po transakci. Zachováme obě značky – tedy jak Fincentrum, tak SwissLife Select. Podmínky pro naše spolupracovníky se nebudou měnit.

V případě Fincentra se nezmění ani to, že pro nás zůstává i nadále klíčovou charakteristikou kvalita a nezávislost poradenství, dlouhodobost vztahu se zákazníky, vytváření jedinečných podmínek pro růst a vzdělávání našich poradců. To vše jsou nutné předpoklady pro to, abychom mohli klientům poskytovat doživotní servis v oblasti jejich osobních a rodinných financí.

Přesto si, i podle vašich dřívějších vyjádření, od transakce hodně slibujete…

Vstup takto silného strategického investora, který je navíc jedním z vedoucích hráčů na pojišťovacím a poradenském trhu, ať už ve Švýcarsku, nebo v evropském prostoru, nám samozřejmě dává obrovskou příležitost posunout celé Fincentrum na ještě vyšší úroveň. V budoucnu tak dojde zcela jistě k celé řadě zlepšení, ať už procesních, nebo v nástrojích pro naše poradce.

A samozřejmě se budeme zamýšlet i nad tím, jakou novou službu, nové produkty či investiční řešení bychom na český trh chtěli uvést na základě zkušeností z jiných zemí v rámci skupiny SwissLife.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.