Hana Kořínková: Nové smluvní podmínky Sreality.cz jsou fér

V důsledku nových obchodních podmínek řada realitních makléřů bude platit vyšší cenu za inzerci na Sreality.cz. „Pro nás je důležité, aby všechny realitní kanceláře měly stejná pravidla,“ říká Hana Kořínková, manažerka týmu inzertních služeb Sreality.cz. Kontrola makléřů dál probíhá.

Sreality.cz připravily nové obchodní podmínky. Jejich hlavním cílem vedle sladění s novým zákonem o realitním zprostředkování je zamezení přeprodávání inzerce na Sreality.cz. Je to skutečně hlavní důvod?

Smluvní podmínky v podobném znění byly platné už před touto změnou. Pouze jsme je pro realitní kanceláře udělali jasnější. Chtěli jsme, aby si je nemohly vykládat jinak, než byly smluvní podmínky míněné. Ale jejich obsah je velice podobný těm původním.

Díky novému realitnímu zákonu jsme se navíc mohli opřít o definice, kdo je realitní makléř, co je realitní kancelář, co musí realitní kancelář splňovat, jaké má mít náležitosti ve smlouvě a podobně.

K žádné dramatické změně ve smluvních podmínkách tedy nedošlo.

Nicméně po této změně některé společnosti, které sdružovaly samostatné makléře, přišly o smlouvu, a tím pádem o množstevní slevy. Kupříkladu dříve mohli jejich makléři platit 1,60 Kč, zatímco dnes musí platit až 70 Kč za inzerát a den.

Extrémně si zakládáme na tom, abychom byli transparentní jak pro naše uživatele, tak pro naše inzerenty. A aby všichni měli jasné informace. Za prvé, s kým budou uzavírat smluvní vztah v případě uživatelů a aby měli všichni stejné podmínky a mohli využívat všechny možnosti podle standardního obchodního modelu, který je nastavený.

Pokud má realitní kancelář pod sebou realitní makléře, za které nese plnou zodpovědnost, tak i nadále může tento model využívat a makléř může inzerovat pod realitní kanceláří. Ale pokud je to samostatný makléř, který podniká pod nějakou značkou za účelem levnější inzerce, tak to není v souladu se smluvními podmínkami. Pro nás je důležité, aby všechny realitní kanceláře měly stejná pravidla.

Neudělali jsme nic jiného, než že se na toto nyní důsledněji díváme. A pokud někdo díky změně smluvních podmínek, tím, že jsou transparentněji napsané, pochopil, že toto není možné, tak ano, toto byl jeden z cílů.

Čtěte na Realiťáci-sobě.cz

One thought on “Hana Kořínková: Nové smluvní podmínky Sreality.cz jsou fér

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..