Hypotéka – poplatky a změna banky

Hypoteční úvěry bývají srovnávány a převraceny podle úrokových sazeb. S hypotékou jsou spojeny ale i další nemalé finanční výdaje, které dlužník zaplatí bance – poplatkem za poskytnutí úvěru po pravidelný poplatek za vedení úvěrového účtu. A nejsou to položky zanedbatelné.éka – poplatky a změna banky


Petr Zámečník – 21. 9. 2004 0:00

Hypotéka – poplatky a změna banky

Hypoteční úvěry bývají srovnávány a převraceny podle úrokových sazeb. S hypotékou jsou spojeny ale i další nemalé finanční výdaje, které dlužník zaplatí bance – poplatkem za poskytnutí úvěru po pravidelný poplatek za vedení úvěrového účtu. A nejsou to položky zanedbatelné.

Reklama:

V poslední době se rozmohla diskuse, zda je lepší delší, nebo kratší doba fixace hypotečního úvěru. Poplatky, které je třeba při změně banky zaplatit, se přitom často zanedbávají a zmiňuje se jen jejich „existence“. Přitom tvoří nezanedbatelnou položku.

Při změně banky je třeba nejen obnovit veškerou dokumentaci (výpis z katastru, odhad nemovitosti, potvrzení o příjmech apod.), ale znovu zaplatit také poplatek za přidělení hypotečního úvěru, který se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..