Jak na Nový rok aneb Z kocoviny se nevyhrabeme?

„Jak na Nový rok, tak po celý rok,“ straší staré přísloví všechny, kdož se řádně rozloučili s rokem minulým a notně připili na zdraví roku novému. Opravdu se nevyhneme kocovině?

Investiční kocovina
Mnohý investor loni vystřízlivěl z euforie nekolísajícího růstu, když místo očekávané jedné korekce přišly rovnou dvě o varovné síle podepřené panikou a hypoteční krizí spojenou s očekávaným oslabením americké a tím pravděpodobně i světové ekonomiky. Kdo prodal v kocovině, možná si ale zatím hladí pleš, protože oba poklesy byly zahlazeny a v ročním zúčtování trhy stále rostou… i nad rostoucí inflaci.

Jak tomu bude ale v letošním roce se lze pouze dohadovat. A že je o čem se hádat. Bude recese? Vydrží dosavadní růst? Kdy přijde korekce? Kdo rozpoutá třetí světovou? Tak zlé to asi ještě nebude. Jisté je, že obavy z možného poklesu na trzích se snaží rozptýlit především správci podílových fondů, kdežto centrální bankéři a MMF jsou stále obezřetnější a, liberále, div se, i američtí intervenují ve prospěch hypotečních bank.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..