Jak se bránit „vloupačkám“?

Vloupání do bytu, rodinného domu či rekreační chaty je nejčastější příčinou škod na majetku. Jak se proti nim bránit? Nestačí mít jen kvalitní pojištění. Je třeba důkladně zabezpečit nemovitost. Zejména v Praze a okolí je riziko vloupání značně vysoké.

Trocha statistiky aneb Co řeší policie

Pohled do statistik Policie ČR nepatří mezi optimistické. Jen v prvním pololetí letošního roku zaznamenala 176 847 trestných činů. Mezi nimi sice dominují „krádeže prosté“ (73 993 případů), ovšem krádeže vloupáním také nejsou zanedbatelné – 27 194 případů. Z nich na vloupání do bytů připadá 2 236, do rodinných domů 2 435 a do rekreačních chat 2 869 vloupaček.

Škody spáchané pachateli dosahují stamilionů. Jen v rodinných domech v prvním pololetí pachatelé způsobili škody za 165 mil. Kč. Zadržet se přitom podařilo věci jen za 193 tis. Kč. U bytů je situace obdobná. Ze škod ve výši 129,6 mil. Kč se podařilo zajistit jen 249 tis. Kč. V rekreačních objektech lidé nenechávají příliš cenné vybavení, a tak i navzdory častějším vniknutí zlodějů je celková škoda „jen“ 59,3 mil. Kč. Z nich se navrátilo majitelům 188 tis. Kč.

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na iDnes.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..