Jak vidí banky své úspěchy a neúspěchy v loňském roce?

Minulý rok zhodnotil snad už každý. Nechali jsme tedy banky, aby nám zaslaly, co považují za největší úspěch a za největší neúspěch v loňském roce. A byl to rok nadmíru úspěšný – některé banky ani neví, co znamená neúspěch. Jak hodnotíte banky vy?

V loňském roce se událo mnohé. Klesaly úrokové sazby (hypoteční úvěry dosáhly úrokového dna), rostly poplatky za bankovní služby (sem tam nějaká také zlevnila) a banky vesele podnikaly – až na dvě, které byly okolnostmi nuceny ukončit svou bankovní činnost a věnovat se konkursu a vyrovnání (Plzeňská banka a Union banka).

Zeptali jsme se bank, co se jim nejvíce povedlo a co se jim nejvíce nepovedlo. Z odpovědí představitelů bankovních domů se ale zdá, že loňský rok byl nadmíru úspěšný.

Při pročítání odpovědí jsem získal několik nezapomenutelných dojmů – především počet obyvatel České republiky zřejmě roste, neboť většina bank si pochvaluje nárůst klientů nebo zvýšený zájem o své produkty (např. Citibank – drobní klienti, ČMHB – nové hypotéky, ČSOB – Klíčový plán, eBanka – počet klientů, Poštovní spořitelna – mírné zvýšení počtu klientů, WHB – počet hypoték). A pokud neroste počet občanů, určitě roste počet bankovních klientů – což si některé banky pochvalují ve spojitosti s rozšířením bankovních služeb na nejmladší věkové kategorie (např. Komerční banka – Dětské konto).

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..