Jan Werner: ČNB rozhoduje spíš pod politickým tlakem

Jan Werner byl vázaným zástupcem registrovaným pod BFC Capital. Přestoupil své pravomoci a dostal bezprecedentní pokutu od ČNB. Zároveň byl připraven o možnost vykonávat činnost vázaného zástupce. „Vinen se rozhodně necítím,“ říká v rozhovoru pro Investujeme.cz.

Česká národní banka vám uložila pokutu za porušení zákona o podnikání na kapitálovém trhu. Proti tomuto rozhodnutí jste podal rozklad, které ČNB zamítla. Jaký je váš názor na rozhodnutí ČNB? Cítíte se vinen?

Vinen se rozhodně necítím. Proto jsem také podával dovolání proti rozhodnutí České národní banky. Už z toho důvodu, že po obdržení rozhodnutí jsem ČNB navrhoval další svědky, kteří by podle mého názoru vnesli úplně jiný pohled na situaci. Bohužel ČNB z mně neznámých důvodů neakceptovala můj návrh na vyslechnutí dalších svědků.

Vyslechli pouze dva svědky, což jsou pan starosta a místostarostka Dolních Bojanovic, a rozhodli podle jejich výpovědi. Myslím si, že vzhledem k tomu, že oba byli v té kauze enormně zataženi, protože to byli jediní dva lidé, kteří podepisovali smlouvy a s nimiž jsem jednal, tak si myslím, že jejich výpovědi byly účelové, aby problém, který vznikl, nepadl na jejich hlavy a aby všechno svedli na mě.

Mě si k výpovědi nepozvali, vyžádali si pouze reakci na výpovědi svědků, na kterou ČNB nereagovala tak, jak by podle mého názoru mohla.

Rozhodnutí, které máme k dispozici, nevypovídá o okolnostech případu. Konstatuje pouze porušení zákona o podnikání na kapitálovém trhu ve dvou bodech. Jeden hovoří o  poskytování neúplných, nepravdivých, zavádějících a klamavých informací podávaných klientovi.

Zkuste se vžít do pozice klienta, který vám dá k dispozici na investování milion dolarů. Předpokládáte, že pošle někam peníze a už se o to nezajímá? Tvrdí, že v podstatě třičtvrtě roku neměli přístup na účet, že nevěděli, co se tam děje, že neměli žádné informace.

Čtěte na Investujeme.cz

2 thoughts on “Jan Werner: ČNB rozhoduje spíš pod politickým tlakem

  1. Werner Lže. Je to taková hra. Najdete KAFKU(klienta), ten vloží peníze a vy mu ty peníze v poplatcích převedete na svůj účet. Pak mu řeknete, že se jenom jeho investice nepodařila a najdete si jinou KAFKU. Werner na Dolních Bojanovicích vytočil za tři čtvtě roku cca 10 milionů na poplatcích, z toho od obchodníka dostává cca 10%, takže dostal 1,1 milionu na provizích. Z 16 investovaných milionů 10 milionů na poplatcích je pěkná bekárna. A Dolní Bojanovice by úplně zničil pokud by nezasáhla ČNB.

    1. Nezdá se mi, že by zastupitelé Dolních Bojanovic byli tak naivní. Přeci viděli informace o obchodním účtu, a pokud by šlo pouze o převod prostředků na účet obchodníka prostřednictvím provizí, jak naznačujete, tak by to museli odhalit a peníze by stáhli dřív. Protočit 10 mil. Kč na provizích při objemu investic kolem 20 mil. Kč není jen tak.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..