Je internetové bankovnictví bezpečné?

Před nedávnem jsme přinesli článek o chybě, kterou obsahovala aplikace internetového bankovnictví Mojebanka.cz. Chyba byla neprodleně odstraněna, avšak pochybnosti, zda se situace nemůže opakovat v jiném čase na jiném místě, zůstávají. Je internetové bankovnictví bezpečné?

Jak jsme se mohli přesvědčit z mnoha případů bank, na zabezpečení systémů internetového bankovnictví kladou prvořadý důraz. Poohlédneme-li se do nedávné minulosti na příklad kamenných gigantů, které v posledních měsících vynesly na světlo světa internetové bankovnictví, spatříme Českou spořitelnu, která v zájmu maximální bezpečnosti odložila spustění produktu téměř o dva měsíce, a Komerční banku, která neprodleně zasáhla, jakmile se objevily první příznaky netěsnosti systému.

Veškeré banky působící na českém internetovém trhu, využívají moderní zabezpečovací technologie, které minimalizují takřka na nulu úspěšnost případného neoprávněného pokusu o napadení při přenosu dat veřejnou sítí Internet. Jakým způsobem jsou ale chráněny přístupové kódy a hesla?

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..