Jiří Paták a David Kantor: ChytryHonza.cz po vstupu DRFG

David Kantor po několika měsících vystřídal Jiřího Patáka v čele ChytryHonza.cz. Proč ke změnám dochází a jaká je budoucnost společnosti?

Před časem jste nastoupil zpět do vedení ChytryHonza.cz a nyní jste opět z něho odešel. Co se ve firmě děje?

Jiří Paták: Přesněji řečeno jsem se stáhl do dozorčí rady společnosti, abych se mohl věnovat dalším akvizicím jako předseda představenstva kari time a.s., což je dnes stoprocentní vlastník ChytryHonza.cz. Je potřeba se ale vrátit zhruba tři čtvrtě roku zpátky, kdy jsme si řekli s DRFG skupinou, jaká bude strategie v případě, že se transakci podaří realizovat. Už na začátku myšlenka nebyla „pojďme převzít Chytrého Honzu, protože samo o sobě to je nejlepší byznys na světě“, ale cílem bylo distribuci konsolidovat, spojit  aktiva, která dávají smysl, lidi, kteří mají zajímavé nápady, kapitál, který je dostatečný . Pokud  chceme na trhu růst, musíme spojovat síly. A to byla ta původní myšlenka.

První myšlenka nebyla „pojďme izolovaně řešit Chytrého Honzu“, ale „pojďme se podívat na trh jako celek“.

To, co se stalo v loňském roce, a co se stalo i teď, jsou logické kroky, které z toho vyplývají. Krok číslo jedna po převzetí firmy bylo zjistit, v jakém je  stavu po roce, kdy jsem nebyl ve vedení společnosti, případně doplnit tým v rámci Chytrého Honzy tak, aby se mi mohly uvolnit ruce na další investice.

A to nastalo teď, kdy jsem se stáhnul do dozorčí rady společnosti a zároveň posunul do vedení společnosti kari time a.s.

Stoprocentním vlastníkem ChytryHonza.cz je kari time, který vy řídíte, a z pozice vlastníka dohlížíte na chod ChytryHonza.cz?

Jiří Paták: Společnost Chytrý Honza a.s. má dnes 100% matku kari time a.s., která má tříčlenné představenstvo, kde jsem předsedou. A mám na starosti realizaci dalších investic. Tam, kde nám to s DRFG bude dávat smysl, tam se investicím budeme věnovat.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.