Jiří Paták: Kupuji celou společnost ChytryHonza.cz

Konec spekulací o prodeji ChytryHonza.cz. Jiří Paták před necelým rokem opustil vedení společnosti. Nyní ji kupuje celou a vyplácí Aegon i Rockaway. Transakci mu pomáhá financovat DRFG Davida Rusňáka.

K dnešnímu dni ke svému podílu 20,5 % kupujete zbývající část ChytryHonza.cz. Co vedlo k rozhodnutí o odchodu dalších akcionářů – holandské společnosti Aegon a Rockaway?

Dal jsem zbývajícím akcionářům atraktivní nabídku a ti s prodejem svých podílů souhlasili. Jsem přesvědčen, že distribuce finančních produktů postavená na digitálních nástrojích má nejsilnější etapu růstu ještě před sebou. Proces digitalizace bude trvat roky, ale ChytryHonza.cz má aktuálně nejlepší startovací pozici na trhu. Desátým rokem budujeme naši technologickou kompetenci a k tomu disponujeme špičkovou poradenskou sítí. Zúžení počtu akcionářů navíc dodá firmě potřebnou akceschopnost a jasné priority.

Na trhu se spekulovalo o možném prodeji ChytryHonza.cz do rukou společnosti DRFG. Ta nakonec nestojí zcela stranou této transakce. Jaká je její role?

Příjemně mě překvapil zájem hned několika potenciálních partnerů o vstup do společnosti či  financování transakce. S Davidem Rusňákem sdílíme pohled na hlavní trendy na trhu. Oba věříme, že na trhu dojde k výrazné konsolidaci, že konkurenceschopnost bude postavena hlavně na technologiích a že výraznější roli budou hrát investiční produkty. Proto jsem rád, že DRFG transakci financovala a je možné, že vedle ChytryHonza.cz spojíme síly i v dalších projektech.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.