Jiří Šindelář: Jednotná asociace by mohla vzniknout ještě letos

Diskuse o slučování finančně poradenských asociací USF ČR a AFIZ se pravidelně vrací. Nyní se ale zdá být na dosah. „Pokud dojde k dohodě a nic se „nezašprajcuje“, horizont s dostatečným intervalem spolehlivosti je rok 2018,“ říká Jiří Šindelář, předseda představenstva a výkonný ředitel USF ČR.

Opět se na stůl položila otázka sbližování asociací USF ČR a AFIZ. Jak toto sbližování vnímáte z pohledu USF ČR?

Je to téma, které se za deset let, co jsem v unii, vrací s dvouroční až roční frekvencí. Zažil jsem již mnoho rozhovorů s činovníky na obou stranách, kdy to vypadalo, že si definitivně plácnou – je to primárně věcí dohody členů asociací – a nakonec se to nějakým způsobem nepodařilo.

Jak to ale zpovzdálí sleduji letos, protože to je opravdu věcí dialogu významných členů asociací, tak se mi zdá, že se chýlíme k něčemu, co by se skutečně mohlo povést. Probíhají neformální i více formální diskuse o tom, jakým způsobem by mohla společná entita fungovat, jakým způsobem by byla zajištěna, obsazena apod.

Co vedlo k tomuto zlomu, že nyní by se již mohly asociace spojit?

Těžko říci. Důvodů bylo určitě několik. Určitě to byl legislativní tlak, protože všem je jasné, že jedna a silná asociace by měla větší slovo než dvě dílčí asociace. Na druhou stranu toto je všem jasné dlouhodobě. Všichni chtějí jednotnou asociaci.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.