Jiřina Musílková: „Rath ohrožuje české zdravotnictví!“

Co bylo příčinou uvalení nucené správy na VZP, když zaznamenala příliv pojištěnců? Proč nový ředitel VZP Daniel Čekal nemluví pravdu? Ohrozí Rathova politika dostupnost zdravotní péče? Na tyto a mnohé další otázky naleznete odpovědi v rozhovoru s Jiřinou Musílkovou, odvolanou ředitelkou VZP.

Co je podle vás hlavním důvodem uvalení nucené správy a vašeho odvolání z funkce ředitelky VZP? Nový ministr potřeboval najít nějakého viníka situace ve zdravotnictví. Vstup do funkce se mu mnohem lépe dělá, když na někoho ukáže.

My ale máme dostatek dokladů o tom, že to nebyla vina pojišťovny. Samozřejmě, nějaké chyby se mohly udělat, ale určitě ne v řádech miliard. A hlavně, my jsme na situaci, kam vedou vyhlášky, kam vede nedostatek některých systémových věcí, dávno upozorňovali.

Na nedostatky jsme upozorňovali od roku 2001, analyzovali jsme a navrhovali, co a jak je třeba udělat. Ale bohužel si to nikdo nepřipouštěl. I pan ministr Sobotka řekl před parlamentní vyšetřovací komisí, že problém byl v tom, že ministři zdravotnictví nevěřili údajům pojišťoven. Nejenom naší, ale ani ostatním pojišťovnám.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..