Karel Šulc: Ve strategiích ETF Constellation nabídneme aktivně řízené jednorázové i pravidelné investice

Divize Fincentrum bude rozvíjet investiční poradenství. V rámci této změny nabídne nejprve jednorázové, ale následně i pravidelné investice prostřednictvím strategií ETF Constellation, využívajících investiční signály BlackRock. Co změna přinese pro klienty i pro jejich poradce? Odpovídá Karel Šulc, místopředseda představenstva společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Divize Fincentrum bude klientům nabízet investiční poradenství. Co vedlo k rozhodnutí nabízet investiční poradenství místo investičního zprostředkování?

Nechtěli jsme poradce zatěžovat zbytečnou administrativou. S tím jak se vyvíjí legislativa, tak investiční poradenství již nevyžaduje zvláštní zkoušky. Je možné ho poskytovat v rámci jedné licence a pro poradce znamená jen několik informací od klienta navíc.

Od počátku září již mohou poradci poskytovat klientům radu. Navíc přinášíme nový produkt postavený na ETF fondech BlackRock. Pro jeho nabídku je investiční poradenství nezbytné.

Co investiční poradenství přináší poradcům?

Zásadní zvýšení profesní reputace u klientů a mnohem širší možnosti nabídky investičních nástrojů, právě např. investiční strategie ETF Constellation. Vede také k vyšší retenci klientů, protože ti nemusí hledat jiného investičního specialistu – veškeré služby jim poskytne náš poradce. Navíc se tím otevírají dveře k novému typu klientely, která je náročnější, ale také bonitnější.

Z mého pohledu investiční poradenství přináší poradcům jen pozitivní věci.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.