Kde končí podvod a začíná podnikání

V poslední době se množí informace o nekalých praktikách drobných „podnikatelů“ i velkých obchodních řetězců. Objevují se nové „loterie“ a zapojit se můžete do letadla – a samozřejmě prohrát. Podvody se odehrávají i ve finančním světě. Co je „nového“ a jak podvodné jednání poznat?

„Loterie“ a jistá výhra – prohra?

Sdružení obrany spotřebitelů minulý týden varovalo před nigerijskou podvodnou loterií, jejíž organizátoři se pod záminkou převedení výhry v podobě 1,5 mil. USD snaží z důvěřivých jedinců vylákat částky mnohem menší, v tomto případě bankovní převod ve výši 550 EUR. Vše bylo rafinovaně navlečené a mnohý člověk by se mohl nechat svést vidinou velké výhry.

Ukázka podvodného e-mailu (v anglickém jazyce).

Výše uvedený případ velmi připomíná jinou, přibližně rok starou nigerijskou aféru, v níž se podvodníci pokoušeli vymámit ze svých obětí částky na „nečekané výdaje“ pod záminkou potřeby převedení velkého objemu finančních prostředků za nemalou odměnu. Záměr a důsledek byl stejný – vzbudit ve vyhlédnutém objektu vidinu snadného a bohatého zisku a různými záminkami z něj tahat menší (a stále větší) částky.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..