Konsolidace půjček: Nyní i s hypotékou

Kreditní karta, spotřebitelský úvěr, lednička na splátky… úrokové sazby či navýšení u těchto půjček zpravidla přesahují desítku procent a blíží se ke dvěma desítkám. S dalšími náklady to může být i více. Vyplatí se půjčky konsolidovat? A která banka nabízí nejlepší podmínky?

Proč konsolidovat půjčky

Konsolidace půjček umožňuje klientům více finančních institucí převést jejich dluhy pod jedinou banku. Banka vám půjčí peníze na zaplacení předchozích úvěrů a ještě vám k nim nějaké „drobné“ přidá. S tím vám prodlouží nebo zkrátí splatnost, sníží úrokovou sazbu a sníží poplatek za vedení účtů. Ušetříte též na transakčních nákladech, neboť splátku budete platit jen jednu.

Důvodů proč úvěr spojit je dost. Ovšem banky nepůjčí komukoli. Než můžete úvěry za nízké sazby spojit, musíte je nejprve dostatečně dlouhou dobu řádně splácet – u GE Money Bank nesmíte mít negativní záznam v úvěrovém registru jeden rok, u BAWAG Bank musíte půl roku úvěry řádně splácet a škraloup v registru nesmíte mít ani u Komerční banky. Pokud tedy již své dluhy nezvládáte, budete mít nejspíš smůlu.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..