Legální přivýdělek s minimálními odvody?

Chcete-li si přivydělat, dostát všem zákonným povinnostem v podobě daní, sociálního a zdravotního pojištění a přitom neplatit nic navíc, pořádně se zapotíte. Možností, na jakou smlouvu lze pracovat, je celá řada a každá má jiná pravidla. Která se vyplatí právě vám?

Přivydělat si můžete mnoha způsoby. Můžete si založit vlastní živnost, pronajímat byt, investovat na kapitálových trzích – nebo se nechat zaměstnat. Práce obecně nepatří mezi nejvýnosnější způsoby, je časově náročná, ale poměrně bezpečná a jistá. Nevýhodou práce jsou i nezbytné odvody na zdravotní a sociální pojištění, které jsou obecně vyšší než u ostatních forem „přivýdělku“.

Nabídne-li vám někdo práci mimo hlavní pracovní činnost, zpravidla má již připravený určitý typ pracovní smlouvy. Může se jednat o práci na vedlejší pracovní poměr, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce (zkráceně se užívají označení VPP, DPČ a DPP), které upravuje Zákoník práce. Liší se nejen možným rozsahem pracovního nasazení, ale také povinností placení či neplacení sociálního či zdravotního pojištění.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..