Liška dorovná snížený státní příspěvek

Stavební spořitelny prožívají těžké období. Proti jejich produktu se spikla vláda. Hledá úspory – a státní příspěvek a zdanění úroků je dobrým terčem. Stavební spořitelny postupně odkrývají svá protiopatření. S čím přichází leader trhu – ČMSS? S Bonusovým vkladem a dorovnáním státního příspěvku.

Snížení státního příspěvku stavebního spoření a zatížení jeho výnosů daní z příjmů zasadilo těžkou ránu stavebním spořitelnám. Kdyby došlo ke kompletnímu zrušení státní podpory, pravděpodobně by si v praxi vyzkoušely, jak se překonávají existenční potíže. Současné snížení příspěvku se sice setkává s nelibostí drobných střadatelů, jejich zájem o stavební spoření ale pravděpodobně nikterak významně nepoklesne. Stavební spoření zůstane i nadále jednou z nejvýnosnějších konzervativních možností uložení finančních prostředků.

Změny ve státní podpoře stavebního spoření navíc přivedly stavební spořitelny k akci. Musí nyní lidem ukázat, že je jejich produkt dostatečně atraktivní. První přišla se zvýšením úrokových sazeb Wüstenrot – stavební spořitelna, kterou v zápětí šalamounským způsobem následovala Modrá pyramida. V tomto týdnu se se svou nabídkou přidala i největší stavební spořitelna – ČMSS alias Liška.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..