Luboš Smrčka: Orco může mít i nulovou hodnotu…

„Čistá hodnota aktiv Orca je možná i záporná,“ říká předseda sdružení minoritních akcionářů SOS Orco Luboš Smrčka a dodává: „Pokud dojde k insolvenčnímu řízení, na akcionáře nezbyde nic.“ Jak může SOS Orco pomoci minoritním akcionářům?

Orco se již delší dobu zmítá v potížích. Co nimi podle vás stojí?

To je otázka, která by měla směřovat spíše na management společnosti, protože samozřejmě akcionáři do řízení společnosti příliš nevidí. My vnímáme, že je tady hospodářská krize, která může být určitou omluvou, ale není to omluvou pro náhlý pád akcií o 90 %.

Krize nepřichází ze dne na den a má určité průvodní znaky. Jestliže je management nedokáže identifikovat, tak si myslím, že je špatný. Proto se ho snažíme vyměnit a zachránit své investice, které v Orcu máme.

Propad investic o 90 % není v současné době ojedinělý u Orca. Podobný propad nastal v bankovním sektoru, ale i u jiných firem podnikajících v oblasti realit. Nedávno jsme na našich serverech řešili kupříkladu kauzu společnosti Immofinanz, jejíž akcie ztratily ještě více své hodnoty.

To je všechno pěkné. Nevím, jak se chová Immofinanz, ale vím, jak se chovají banky, a předpokládám, že ony alespoň když říkají, že zveřejní výsledky k určitému datu, tak je opravdu zveřejní. K výsledkům bank je navíc přiložený statement od auditorů.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..