Marek Černoch: Nahrávání hovorů poradců není ochrana spotřebitele

„Mou hlavní vizí je, aby finančně poradenské společnosti mohly pracovat ve stabilním prostředí,“ říká Marek Černoch, výkonný ředitel asociace ČASF.

Stal jste se novým výkonným ředitelem ČASF, kde postupně nahrazujete Jiřího Šindeláře, který odešel do privátní sféry do Broker Consultingu. Co vás osobně přivedlo do oboru finančního poradenství a do asociace?

V oboru finančního poradenství jsem již kdysi dávno pracoval. Je zajímavé pozorovat změny, které se za tu dobu udály. A to v dobrém slova smyslu. Dnes je obor finančního poradenství mnohem profesionálnější a sofistikovanější. Společnosti, které v oboru působí, jednají profesionálně, vybírají si lidi, vzdělávají je. Na legislativě finančního poradenství jsem se také podílel i v rámci své politické kariéry v poslanecké sněmovně.

Nabídka, abych se účastnil výběrového řízení, pro mě byla hodně zajímavá. Navíc, bývalý ředitel Jiří Šindelář nastavil laťku hodně vysoko a asociace funguje na sto procent. Spolupracovat s takovými lidmi je radost. A to platí i o zástupcích členských společností. Spolupráce je opravdu výborná.

Zmínil jste svou politickou kariéru, kdy jste byl poslancem v poslanecké sněmovně. Účastnil jste se legislativního procesu z druhé strany, než jak k němu budete muset přistupovat nyní, kdy budete spíše na straně lobbingu…

…nenazval bych to lobbingem. Lobbing je zvláštní slovo, které vyvolává v některých lidech určitou pachuť. Prostě zastupuji společnosti, které podnikají ve finančním poradenství a k tomu patří i to, že když se chystá nějaká legislativa nebo regulace, jdu a argumentuji zákonodárcům o dopadech. Když už se dělá nějaký zákon, má být funkční a vyvážený. Když už se něco reguluje, má to být pro dobro věci. Ne systém – zničíme celý segment a vy si s tím nějak poraďte.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.