Marný boj proti podezřelým dluhopisům?

Česká národní banka i ministerstvo financí brojí proti vysoce rizikovým i podvodným firemním dluhopisům. Jejich vydavatelé je ovšem dál inzerují ve velkém a prodávají nic netušícím drobným investorům.

Vydat dluhopis může kdokoli. To je na jednu stranu velmi dobře, neboť dluhopisy pomáhají financovat firemní rozvoj. Na druhou stranu možnost vydání dluhopisu bez jakékoli regulace otevřela cestu i podvodníkům. Česká národní banka i Ministerstvo financí České republiky proto zahájily tažení proti prodeji vysoce rizikových (pod nimiž se dají pojmout i podvodné) dluhopisů drobným klientům.

Lidé na dluhopisy slyší. Oproti investici do akcií a akciových fondů, ale i dluhopisových fondů rozkládajících riziko mají jednu přitažlivou vlastnost: Fixní výnos. Pokud je navíc prodán s pěknou pohádkou, kterou se vysvětlí, kam peníze poputují a jak to bude výnosná (a často společensky přínosná) aktivita, nezkušený investor podlehne lákavému úroku a … začne se divit až v okamžiku, kdy nedostane své peníze zpět.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.