Martin Rotkovský: Nejvýznamnější budou externí distribuční sítě

UNIQA pojišťovna inovovala své Rizikové životní pojištění s dividendou. Cenově pro klienta by mělo být srovnatelné s rizikovými pojistkami, provizní ohodnocení je podle investičních pojištění. Jak probíhá vývoj nových produktů? V rozhovoru odpovídá Martin Rotkovský, pojistný matematik UNIQA pojišťovny.

UNIQA pojišťovna přichází s upravenou verzí svého Rizikového životního pojištění s dividendou. V čem se nová verze pojištění liší od předchozí?

Zjednodušeně by se dalo říci, že se liší v 55 bodech, které jsme identifikovali jako produktové změny oproti předchozímu produktu.

Asi za nejdůležitější považuji rozlišení úrazových sazeb podle pohlaví, což se domnívám, že budeme realizovat jako první pojišťovna na trhu pod pojmem „spravedlivé pojistné pro ženy“. Další vlastností, kterou do nového produktu dáváme jako novinku, je rozšíření počtu velmi závažných chorob na 34, což je zdvojnásobení oproti předchozímu počtu. A v neposlední řadě jsme také zařadili ve spolupráci s pojišťovnou D.A.S. pojištění právní ochrany rodiny.

„Spravedlivé sazby úrazového pojištění“ – ženy budou mít sazby nižší. Znamená to, že muži zaplatí za pojištění více než dosud?

Pro ženy je sazba o 20 % nižší, než jaká je sazba pro muže. Co je na tom podle našeho názoru pozitivní i pro muže, je, že současné pojistné pro muže zůstává zachováno. A v případě první rizikové skupiny, kam patří většina administrativních  činností, je pojistné proti předešlému stavu o 15 % nižší, než bylo dosud.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..