mBank dostala pokutu 1 mil. Kč. Porušovala bankovní tajemství

Česká národní banka (ČNB) udělila mBank pokutu 1 mil. Kč za porušení bankovního tajemství. Předávala informace o produktech uzavřených klientem finančně zprostředkovatelské společnosti.

Finanční zprostředkování je jedním ze základních způsobů distribuce finančních produktů. Má ale své limity. Ty ukázala Česká národní banka ve svém rozhodnutí proti mBank. „mBank je Českou národní bankou vytýkána komunikace mezi mBank a brokerskou společností, která pro mBank zajištovala akvizici nových klientů. Předávaná data byla využívána pro výplatu odměny pro nově příchozí klienty,“ uvádí ve svém vyjádření dotčená banka.

Důvodem řízení a udělené sankce 1 mil. Kč bylo podle ČNB předávání informací o klientech nejen v souvislosti se zprostředkováním běžného účtu, ale i o dalších finančních produktech uzavřených klientem po sjednání běžného účtu. „Účastník řízení [mBank – pozn. red.] společnosti [název společnosti odstraněn Českou národní bankou] poskytoval údaje kryté bankovním tajemstvím v podstatně větším rozsahu než jen číslo účtu a datum otevření účtu a údaje zadávané klienty v souvislosti se zprostředkováním dotčené služby,“ uvádí ČNB ve svém rozhodnutí.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.