Bohemian Perfection: Platforma posilující kulturní dědictví a tvůrčí průmysl

Bohemian Perfection je inovativní projekt, který vznikl díky spolupráci českých a norských partnerů v rámci programu Kultura EHP. Tento projekt slouží především k propojení umělců, řemeslníků, tvůrců a zájemců o kulturní dědictví.

Pojem Bohemian Perfection je užíván se souhlasem společnosti Lasvit. „To, za čím si v Lasvitu stojíme, je bohemian perfection. Česká bohémská kreativita a zároveň perfekcionismus a dokonalost. Zní to jako oxymóron – těžko může být člověk bohém a perfekcionista. Ale ten rozpor se mi právě líbí,“ řekl Leon Jakimič magazínu Forbes v roce 2017. 

Cílem Bohemian Perfection je posílit kulturní identitu České republiky a podpořit rozvoj tvůrčího průmyslu. Platforma Bohemian Perfection také umožňuje široké veřejnosti objevovat a poznávat kulturní dědictví České republiky a vychutnávat si umělecká díla a řemeslné výrobky.

Platforma je přístupná jak pro profesionální tvůrce, tak pro amatéry, kteří se chtějí podělit o své umělecké a řemeslné práce.

Bohemian Perfection také nabízí podporu pro vzdělávání a rozvoj tvůrčích dovedností. Projekt zahrnuje vzdělávací akce, workshopy a semináře, které umožňují umělcům a řemeslníkům rozvíjet své dovednosti a zlepšovat kvalitu své práce. Tato vzdělávací opatření jsou přístupná všem zájemcům, kteří se chtějí naučit nové věci a rozvíjet svůj talent.

Bohemian Perfection také podporuje mezinárodní spolupráci v oblasti kulturního dědictví a tvůrčího průmyslu. Projekt umožňuje umělcům a řemeslníkům navazovat kontakty s kolegy z jiných zemí a vyměňovat si zkušenosti.

Sledujte je na webových stránkách a sociálních sítích a nenechte si ujít nic ze světa tradičních řemesel.

6 thoughts on “Bohemian Perfection: Platforma posilující kulturní dědictví a tvůrčí průmysl

 1. Článek nezaujal nejlepší formou, bylo zde zpočátku příliš mnoho informací a nebyl tolik poutavý. Projekt ale vesměs popsal, jen by se mohl volit zábavnější styl psaní.

 2. Článek se mi líbí, možná je jen zbytečně moc formální.
  Místo jedné fotky bych přidala koláž jednotlivých výrobků, aby člověk dostal pojem o tom, jakou škálu výrobku platforma zaštiťuje.
  Ještě bych ráda vyzdvihla zakomponovaný odkaz na webové stránky, moc pěkný!

 3. Článek se mi zdá až zbytečně moc složitý a dlouhý na čtení. Mohl by být více poutavější a atraktivnější pro čtenáře. Také bych se víc zaměřila na oslovení potenciální skupinu. Uvedla bych důvody, čím a proč je projekt zrovna pro ni zajímavý. Oceňuji, jak text celý projekt dobře popisuje a také vhodný obrázek.

 4. Řekl bych, že text na první pohled působí skoro až odborně, což může některé čtenáře trochu odradit. Hodilo by se aspoň na začátek dát pár opravdu poutavých vět, kterými by byl divák lépe vtáhnut do textu.
  Dále by bylo dobré text zacílit i na lidi, kteří nutně nejsou řemeslníci, ale třeba potenciální zájemci o jejich služby. Platforma by měla fungovat i pro obecné zviditelnění řemeslníků, pokud se nepletu.
  Fotka mi jinak přijde vybraná hezky.

 5. Líbí se mi popsání cíle a vysvětlení, pro koho je platforma určená. Zároveň bych zvolila zajímavější formu, jak zaujmout čtenáře.

 6. – úvod PR článku by měl být poutavější. To že se jedná o novou platformu a jak vznikla, může být spíš doplňující informace ke konci – na začátku spíš odradí, než upoutá
  – „Leon Jakimič“ – stejně jako u TZ – kdo to je? Krom toho čtenáře nezajímá, že máte souhlas s užitím názvu – toto by v článku mělo zaznít, zejména pokud chcete propagovat Lasvit
  – 3. odstavec by mohl být na začátku, vysvětlí, o co se jedná a může zaujmout
  – „Sledujte je na“ – toto je trochu odtržené a čtenář může být zmatený, koho má sledovat…

  Z PR článku mám dojem, že je to jen B2B platforma pro řemeslníky. Jako neřemeslníka by mě to k návštěvě nepřesvědčilo – nebyl mi dán důvod, proč tam jít.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..