PR článek – Tereza K.

Na Vesnici to žije!

V podkrkonošské vesnici s jménem Havlovice se konal již osmý ročník akce s názvem Benátská noc. Obec roku 2007 je známá pro své kulturní vyžití a živost svých obyvatel, kteří nejsou zvyklí trávit své večery v poklidu. Díky tomu byla i přes nepřízeň počasí velmi vysoká návštěvnost.

Tereze K. / 19. 7. 2020

PR článek - Tereza K.

Benátská noc v Havlovicích za posledních několik let zdomácněla a stala se tak tradiční akcí letního programu mnoha jejích obyvatel. Před osmi lety přitom vznikla náhodou na jiném místě nedaleko proti proudu řeky Úpy, kdy po povodních vytvořila malý ostrov ve středu vesnice, zde se pak sešlo několik „Havlováků“, kteří zde postavili stan, donesli lavice a stoly, čímž přilákali kolemjdoucí, a ti se k nim po zbytek večera postupně přidávali.

Další ročníky se uskutečnili už na vystavěných molech, která pořadatelé chystají den před samotnou „Benátskou“, jak akci místní ve zkratce nazývají. V průběhu dne pak lidé mohou využít lodiček a projet se po klidném úseku řeky nad splavem. Vrcholem celé akce je tradičně premiéra divadelní hry zdejšího autora v provedení klubu Amatérských divadelníků. Odlehčená komedie vždy podtrhne atmosféru večera. Poté následuje koncert kapely, kterou po dva roky byla kapela Asitack.

Datum havlovické Benátské noci je ukotveno na druhou sobotu měsíce července, se letošní ročník se uskutečnil 18. 7., týden před Svatojakubskou poutí ve vedlejší Úpici. Organizaci celého dne měli v režii opět spolek Kosáčů a DAK, Divadelní amatérský klub.  Ti se, jako každoročně, postarali o pestrý výběr občerstvení, a to nejen výborného pití, ale i jídel.

Akce se s každým rokem posouvá a přináší svým návštěvníkům něco nového. Tento ročník se poprvé objevil vinný lístek, ve kterém si milovníci dobrého vína mohli vybrat z mnoha druhů vín od moravského rodinného vinařství. Mimo to letos přibyla i položka na doprovodném programu, a to konkrétně slackline natažený přes řeku Úpu, kterou si s jištěním mohl každý vyzkoušet.

Havlovičtí se už teď mohou těšit na další ročník Benátské noci, která se uskuteční opět druhou sobotu v červenci v Havlovicích na louce U Madle.


Návrat na rozcestník Mediální komunikace

11 thoughts on “PR článek – Tereza K.

 1. Článek mě přišel poměrně dlouhý, ale není to nejznámější akce, takže chápu, proč je potřeba popsat program detailně. Po přečtení článku čtenář dostane všechny potřebné informace, ale je jen málo popsán další ročník. Uvítala bych možná i jiný název, který bude víc souviset přímo s názvem – Benátská moc.

 2. Článek mi přijde úměrně dlouhý. Jen některé věty jsou trošku krkolomné a volila bych místy jiný slovosled. Také si nejsem jistá jestli mě má článek zvát k další akci, nebo jestli mi chce nastínit co se v létě dělo, ale jinak je zajímavý a poměrně čtivý.

 3. Poměrně dlouhý, ale přesto čtivý článek. Minulé ročníky jsou popsané pěkně a dočteme se zde všechny potřebné informace. Jediné co postrádáme je detailnější přiblížení příštího ročníku akce a také nám není zřejmé, zda se ho čtenář bude moci zúčastnit nebo je akce pouze pro místní obyvatele.

 4. Pěkná práce. Mám jen několik poznámek:
  – volil bych jiný nadpis, takto je příliš neurčitý a není zřejmé, čeho se PR článek týká
  – článek více připomíná redakční článek v místních novinách, který informuje o uskutečněné akci, což může být na jedné straně výhoda (článek nebude vnímán čtenáři jako reklamní)
  – v článku bych uvítal větší zaměření i na další ročník
  – v závěru by měla být výzva k akci (místo „Havlovičtí se těší“ spíše „přijďte se podívat na příští ročník“) s uvedením termínu, kdy se bude příští ročník konat

 5. Velmi pěkný článek, úvod je krátký a výstižný, po jeho přečtení je jasné o co jde, celý text dobře a srozumitelně popisuje událost, obsahuje všechny nezbytné informace – místo, čas atd. Taky byla dodržena struktura, navíc byly zvoleny přiměřeně velikosti odstavců, nejsou moc velké na to, aby se čtenář během čtení unavil a přestal text číst, a zároveň jsou dost velké, aby se dala jasně popsat událost. Na závěr bychom chtěli zmínit i použitou fotku, ta je hezká a budí zájem o to, abychom navštívili Benátskou noc.

 6. V článku jsou pouze informace o předchozím festivalu, neměl by PR článek zvát na festival nadcházející? Dozvím se informace o tom co bylo.. ale co bude příští rok? Na co se mohu těšit?
  Koho zvete? Jen Havlovičáky a kolemjdoucí? Nebo mohu přijít i já?
  Čtvrtý odstavec bych posunula nahoru, tím by se zvětšila pravděpodobnost, že více lidí to dočtou až do konce. Také se zde nachází dvakrát opakující se “se” a tím se z obecně krkolomné věty stává ještě krkolomnější…
  Jinak pěkné

 7. Článek zpracovává velmi zajímavou akci a událost je zde hezky popsána. Čtenář zde získá potřebné informace o historii, programu, ale podle mého názoru by mohl být text poutavější. Přijde mi, že článek čtenáře spíše informuje a pozvání na festival by mohlo být zřetelnější.

 8. Pěkný článek, docela mě zaujala ta událost a celý popis jako takový. Jediný co jsem z toho nepochopila, jestli autoři měli za cíl tuto akci pouze popsat nebo přilákat i další (nemístní) návštěvníky.

 9. Pěkně napsané a čte se to poměrně svižně. Jen mi chybí nějaká informace, zdali se budu moc také zúčastnit v dalším ročníku.

 10. Je to pěkné, jen občas krkolomné věty. A po přečtení netuším jestli je, že to bylo a zvete mě na další (protože PR článek) a taky ani v kterém roce nebo si to necháváte pro sebe a já mám tiše závidět, že si tam Havlovičtí užívají? Ale hned od úvodu mě to zaujalo a na konci lákadlo je skvělý způsob jak čtenáře zaujmout. A to víno nepiju 😉

 11. Velmi pěkná tisková zpráva o festivalu. Dozvíme se z ní všechny potřebné informace a přidaná fotografie nám přiblíží, jak to na akci reálně vypadá. Článku by přidal na kvalitě chytlavější nadpis – například spojením s hudebním festivalem Benátská noc, který nese stejný název.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..