10 thoughts on “PR článek – Tým 2

 1. Hezká, minimalistická úprava textu, nechybí ani odkaz na webové stránky. Modrou barvu bych možná udělala o par odstínu tmavější kvůli čitelnosti. Text je trochu zdlouhavý, zkrátila bych možná odstavec o Akademii. Z článku ale není zřejmé, kde přesně se bude festival odehrávat.

 2. Článek je pěkně napsaný a přiměřeně dlouhý. Jako čtenář jsem dostala všechny potřebné informace. Občas mě při čtení rušilo používání hovorových výrazů jako například „rozjeli projekt“. Líbí se mi i minimalistické grafické zpracování.

 3. Moc se mi líbí vybrané téma. Článek je čtivý, avšak pár vět bych napsala možná stylisticky trochu jinak. Líbí se mi i jednoduché obrázky, které odlehčují text, ale mohly být ukázány i reálné fotografie. Také bych přidala citaci přímo do textu (nejen do obrázku). Doplnila bych i nějaké přesné pokyny/žádost, co přesně se od čtenáře očekává.

 4. Velmi pěkný PR článek.

  Pár poznámek:
  – v titulku píšete „Energii lékařům“, v perexu pak poprvé „Energii Lékařům“ – to je vhodné sjednotit
  – místo „Bylo zapotřebí odstartovat“ by bylo vhodnější psát „Odstartovali“
  – stejně tak místo „začali rozvážet“ lépe „rozváželi“
  – v článku je dobře vložená výzva „Podpořme je!“, ale místo „Více informací…“ by ji chtělo propojit s odkazem na web (např, „Podpořme je! Své příspěvky můžete zasílat prostřednictvím webu …“, příp. „Zapojte se na webu…“ – nebo tak nějak podobně, z článku bohužel není zřejmé, jaká pomoc je aktuálně nejvíc potřeba (peníze? nakoupené potraviny?)

 5. Skvělý nápad! Krásně zpracováno. K poslední větě “Více informací naleznete na webu https://www.energiilekarum.cz/” bych doplnila, že na tomto stejném odkaze mohu i přispět… o tom ten celý článek je, ne? Myslím, že hlavním úkolem PR je prodávat, proto bych více zdůraznila, jak konkrétně mohou lidé pomoci. Více lidí bude reagovat, když to uvidí přímo, než si dát práci s hledáním internetové stránky. Na první pohled je to příliš dlouhý, nějak bych to zjednodušila nebo přidala bych tam víc obrázků.

 6. -Poutavě napsáno – jen věta „Nyní je potřeba pomoci znovu aktuální.“ zní zvláštně
  -hezké téma
  -chybí datum, kdy byl článek napsán
  -spojky nenechávat na konci řádku
  -obrázky by zaujaly více nahoře a ne až ke konci článku

 7. Hodnocení za tým 4
  Článek je jako celek velice poutavý a zabývá se aktuálním tématem. První odstavec, který má čtenáře nalákat k přečtení, bych volila o něco kratší. Co se týče typografie, mohla bych vytknout jen americké uvozovky v citaci. Sama za sebe oceňuji zarovnání do bloku, lépe se mi tak text čte a vypadá upraveněji. Jako čtenář bych ocenila i nějaké reálné fotografie např. z předávání balíčků lékařům.

 8. Hodnocení za tým 5
  -Poutavě napsáno
  -Bez typografických chyb
  -Chybí možná jen reálná fotka balíčku

 9. Hodnocení za tým 8:

  Nemám moc co vytknout. Článek mi přišel zajímavý a čtivý. Rozdělení odstavců mi také přijde v pořádku.

  Typografické chyby jsem nenašla. Snad bych jen, když už mám opravdu rýpat, v části věty „spolu s nimi se také objevila i občanská iniciativa okolo mladého vědce Jana Lukačeviče“ již nepoužívala „i“, když jsem použila slovo také – význam je stejný.

  Možná bych ještě ocenila nějakou fotku přímo toho balíčku.

 10. Velmi hezky napsané a oceňuju dělení slov a neporušování základních typografických pravidel 🙂

  První odstavec, který až na druhý pokus, jsem pochopila, že mě má zavést do děje. Myslím, že by to chtělo kratší a údernější.

  Celkově by se hodilo text rozdělit do více odstavců.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..