10 thoughts on “PR článek – Tým 3

 1. Hezká, minimalistická úprava textu, nechybí ani odkaz na webové stránky. Modrou barvu bych možná udělala o par odstínu tmavější kvůli čitelnosti. Text je trochu zdlouhavý, zkrátila bych možná odstavec o Akademii. Z článku ale není zřejmé, kde přesně se bude festival odehrávat.

 2. Líbí se mi ozvláštnění článku grafickou úpravou spolu s přidáním odkazu na webovou stránku akce (odkaz bych možná umístila na konec textu). Samotný článek ale vypadá spíše nepřehledně. Soustředila bych se pouze na program pro běžné návštěvníky nebo bych celý článek zaměřila na související Akademii hry na lesní roh pro studenty. Kladně však hodnotím výběr neotřelého tématu.

 3. Velmi pěkný PR článek.
  – za „aneb“ se píše velké písmeno (jedná se o alternativní nadpis)
  – „s doprovodem smyčcových a jiných dechových nástrojů“ – není šťastná formulace (nabízí se, že autor článku považuje i smyčcové nástroje za dechové)
  – „hornové talenty“ dodává“ – chybí čárka před uvozovkou
  – informace o škole pro vybrané studenty by zasloužila rozšířit – učím se hrát na lesní roh, mám šanci se zúčastnit? Jak?
  – správně vložené pozadí festivalu na konec článku
  – chybí místo konání festivalu. Bude online? Kde proběhl minulý?

  Typografické poznámky jsou dobře rozebrány v komentářích níže, nebudu je opakovat. 🙂

 4. Hezké. Chybí mi informace, kde se festival bude přesně odehrávat.. V ulicích Prahy? V koncertních sálech? Či jak bude probíhat? Opravdu je festival určen jen příznivcům hornové hudby? Docela dlouhý text na první pohled. Rozdělila bych ho na menší odstavce s nadpisy. Na konci bych doporučila znovu zopakovat co, kdy a kde se bude konat, popřípadě udělat nějaký rámeček se základními informacemi.

 5. Líbila se mi grafická úprava článku, avšak podle mého názoru text je trochu špatně čitelný. Mohlo by to vypadat o něco lépe, pokud by se ty řádky nerozdělovaly uprostřed slova. Zároveň bych doporučila změnit pořádek odstavců o akademii a historii festivalu. Oceňují také přímou citaci, jenže mi po přečtení nebylo úplně jasné, na co se ten článek zaměřuje (na festival nebo na akademii?)

 6. Pěkně graficky zpracované. Vyvarovaly bychom se opětovného rozdělování slov do různých řádků. Z článku není jasné, kde se má festival konat.

 7. -věta: „Datum zahájení festivalu bude upřesněn na webových stránkách hornfestpraha.cz.“ by měla být „Datum zahájení festivalu bude upřesněno…“
  -ztrácím se v tom co mi má článek sdělit a na co mě vlastně nalákat
  -nedozvěděla jsem se kde by se to mělo konat, případně když bude stále pokračovat špatná situace jestli se chystá nějaký náhradní plán?
  -líbí se mi grafická úprava článku – barvy, fotografie

 8. Hodnocení za tým 4
  Článek je zajímavý, čtivý a líbí se mi po grafické stránce. Co se samotného textu týká, oceňuji jeho rozdělení do více kratších odstavců a použití citace. Příště pozor na jednotné zarovnání textu (první odstavec se liší od zbytku). Článek se zabývá celkem dvěma událostmi, které se budou konat v rámci festivalu a já se občas malinko ztrácím v tom, jaká informace se týká jaké události (hlavně v posledním odstavci).

 9. Téma článku je zajímavé, po grafické stránce mi také moc líbí. Při čtení jsem se ale začala ztrácet, na jakou akci vlastně článek zve.

 10. Po stylistice nevidím chybu, ale vlastně nevím na co je ten PR článek určený, zve mě dohromady asi na 3 věci a nevím která z nich je vlastně ta přednostní. Líbí se mi ten nápad dát odkaz někam dovnitř, ale určitě bych ho šoupla i na konec, aby ho po konci nemusel čtenář někde hledat. Volila bych určitě jiné barvy, takhle to strašně bije do očí. A základní typografie je dělení slov, když už používáte zarovnání do bloku, což by se ani nemělo, tak aspoň to aby vám nevznikali tzv. ,,řeky“ – různě dlouhé mezery mezi slovy. Zarovnání do bloku vytváří i nekonzistentní mezery mezi písmeny což zhoršuje koncentraci čtenáře při čtení textu. A když už blok, tak všude, v prvním odstavci chybí. Ale určitě zajímavé pojetí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..