Vzdělávejte se přímo ze svého domova s CAMP
Centrum architektury a městského plánování vás zve na březnové online přednášky s českými i zahraničními osobnostmi zabývající se udržitelností, infrastrukturou či rozvojem měst.
CAMP slouží jako informační a vzdělávací centrum pod správou Centra architektury a městského plánování, které se již několik let snaží zlepšit veřejnou diskusi o rozvoji hlavního města.
Pravidelně nabízí řadu přednášek a projektů, kterých se může zúčastnit kdokoliv, kdo má zájem se podílet na společném vytváření lepšího místa pro život v Praze.
V březnu je možné se zúčastnit hned tří online přednášek. Již 17. března od 19:00 na webových stránkách www.campuj.online proběhne talk show Camping s Ondřejem Cihlářem, ve které si pozve herec a režisér Ondřej Cihlář tentokrát zakladatelku a ředitelku Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňu Jonášovou a technického ředitele Michala Pěchoučka. Diskuse proběhne především o tématech cirkulární ekonomiky, práce s omezenými zdroji nebo také umělé inteligenci.
Fandové udržitelné architektury se mohou těšit na přednášku ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy s názvem Rethink Architecture: Udržitelná města. Pokud Vás zajímá, jak navrhovat sociálně, ekonomicky a ekologicky udržitelná města či jak jsou principy udržitelnosti v městském prostředí využívány v praxi, připojte se 18. března od 19:00. Realizované příklady udržitelných čtvrtí v Česku i v zahraničí představí například ředitelka Freiburg Future Lab, Astrid Mayer, či urbanista a architekt David Tichý.
Březnová vlna přednášek pak bude zakončena tématem udržitelnosti. Dozvíte se mimo jiné, jak se daří snižovat ekologická zátěž měst či jak lze ovlivnit změnu klimatu a snížit dopad globálního oteplování. O tom, jak funguje program Viable cities, který spojuje švédská města usilující o uhlíkově neutrální prostředí, promluví novinář a ekonom Per Grankvist. Budeme se na Vás těšit 23. března v 19:00.
Oceňujeme, že v textu jsou jasně sděleny základní informace. V tiskové zprávě jste měli tučně zvýrazněná klíčová slova, i tady by se dalo využít zvýraznění například klíčových vět. Kromě začátku čtvrtého odstavce na nás působí článek možná příliš formálně, ale jinak hodnotíme kladně.
Komentář za tým č.3 – Až moc strohé, málo poutavé, ale jinak fotka se mi líbila, je to hezky napsané, až na pár gramatických chyb.
Moc popisné a málo lákající, chtělo by se PR článek vidět v trochu neformálnější úpravě. Možná by dávalo smysl zmínit, že některé z těchto přednášek jsou zdarma.
Tým 10 – Fotka na začátku dobře použitá, jak už bylo uvedeno v jiných komentářích. Jinak po prvním přečtení jsem neobjevil nic, co by mi vadilo.
Tiskovka se povedla lépe. Nemám z textu pocit, že bych byl zván.
Text velmi pěkný a čtivý.
– „se již několik let snaží zlepšit veřejnou diskusi“ – snaží se, nebo ji zlepšuje?
– „Pravidelně nabízí “ – odstavec by měl vždy na začátku uvádět podmět (nelze spoléhat na to, že si ho čtenář domyslí z předchozího odstavce)
– „se může zúčastnit kdokoliv, kdo má zájem se podílet na společném vytváření lepšího místa pro život v Praze“ – a ten kdo nemá zájem se podílet, se jich zůčastnit nemůže?
– „Pokud Vás zajímá“
– 1. PR článek není osobní dopis, tudíž vždy malé v
– 2. dosud byl článek ve 3. osobě…
– „Budeme se na Vás těšit“ – opět v, ale především, to, že se budete těšit, čtenáře zas tak moc nezajímá. Spíš je vhodné použít výzvu k akci (připojte se, navštivte stránky, sledujte online apod.)
Jinak tento PR článek obsahuje aktuální informace, které by bylo vhodné dát i do tiskové zprávy (ta takovéto aktuality zcela postrádala).
Oceňujeme fotografii na začátku PR článku, která slouží nejen jako zajímavý poutač, ale zároveň i jako originální nadpis 🙂
Tým 9 – také souhlasíme s dobrým krokem použít fotografii na začátku textu, bylo to první, co mě upoutalo.
Tým č. 5 – V poslední větě prvního odstavce by místo „práce s omezenými zdroji“ mělo být „práci s omezenými zdroji“, ve druhé větě posledního odstavce chybí čárka před „či“. Také oceňujeme výběr fotky, celkově se nám PR článek až na drobné nedostatky líbil.
Tým 1 – Souhlasíme s komentářem týmu č. 8 – Fotografie na začátku působí poutavě
Komentář tým č. 8 – S fotografií vypadá na první pohled skvěle a profesionálně. Text v pořádku.