PR článek – Tým 6

Staňte se součástí umění – Bylo nebylo do Prahy přináší jedinečný koncept výstav

Bylo nebylo – v dnešní době více než příznačný název digitální výstavy nejslavnějších impresionistických děl, která se od 18. září odehrává v Pražském Foru Karlín. Výstava nabízí jedinečný imerzivní zážitek, při kterém se návštěvníci mohou stát součástí obrazů a nechat se unášet tahy štětců Van Gogha, Moneta či Renoira.

Prostor, ve kterém se běžně střídají české i zahraniční hudební hvězdy, nyní ze všech stran rámují obří projekční stěny o rozloze více než 2 000 m2. Na nich se v pravidelných intervalech promítají nejslavnější impresionistická díla Clauda Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degase. Dále obrazy nejslavnějšího postimpresionisty Vincenta van Gogha a pointilisty Paula Signaca. Z českých zástupců výstava představuje Bohumila Kubištu.

Zdroj: www.avmedia.cz

Výstavu doplňují zvukové efekty v podobě známých skladeb. Každý obraz doprovází jiná melodie – Van Goghova Hvězdná noc je promítána za zvuku Páté symfonie Gustava Mahlera, Monetovu Temži pod Westminsterem doplňují tóny Clauda Debussyho a baleríny Edgara Degase si můžete prohlédnout za zvuku valčíku od Frederika Chopina.

Tento koncept výstavy se v mnoha zahraničních městech těšil velkému úspěchu. S nápadem přivést ho do České republiky přišel producent Serge Grimaux. Ten o výstavě říká: „Jsem hrdý na to, že mohu tento nový koncept představit v České republice. V těchto dnech nejistoty je jedna věc jistá – musíme chodit ven. Potřebujeme sdílet nádherné okamžiky s lidmi, které máme rádi, a těmi, na kterých nám záleží. Jsem přesvědčen, že díky proměně Fora Karlín v magické místo lidé přijmou naše pozvání na velkolepou cestu, kterou jsme pro ně připravili.“

Spíše než o výstavu se jedná o show, která se na diváka snaží zapůsobit mnoha smysly a umožňuje mu tak prožít intenzivní a ojedinělý umělecký zážitek. Zdali je tento nový a moderní typ umění pro Vás, se můžete ve Foru Karlín přesvědčit do konce letošního roku. V rámci bezpečnostních opatření je na výstavu omezená kapacita, proto doporučujeme udělat si včas rezervaci. Jako malý tip na závěr Vám ještě prozradíme, že ve všední dny se na výstavu můžete dostat za sníženou cenu.

Zdroj: www.avmedia.cz


Návrat na rozcestník Mediální komunikace

10 thoughts on “PR článek – Tým 6

 1. Dobře zpracovány článek a vhodně vybraný obrázek, který upoutává pozornost. Text je dobře upravený a rozdělený do odstavců i když je zdlouhavý. Kurziv na konci je trochu matoucí, ale je to drobnost.

 2. Velmi pěkný PR článek. Jen pár poznámek:
  – „v Pražském Foru Karlín“ – má být malé p
  – „Vám“ apod. se píše s velkým V jen v osobních dopisech, což PR článek není
  – mám si udělat rezervaci, ale netuším kde… chtělo by to doplnit odkaz
  – poslední odstavec zůstal v kurzívě – je to drobnost, na kterou je třeba dát pozor, zbytečně kazí dojem
  – píšete o sníženém vstupném, to je ale hodně neurčitá informace jako z reklamy „dostanete slevu 50 %“ – ale z jaké ceny?
  – dobře použitá citace

  1. Článek je pěkně zpracovaný, působí velmi jemně což je v kombinaci s tématem žádoucí. Informace přibližují výstavu tak, že si čtenář dokáže přímo představit o co se bude jednat. Text je tak akorát dlouhý, na konci jen ponechaná kurzíva, která tam zjevně neměla být. Věřím, že čtenář by ocenil i přiložený odkaz na akci. Jinak moc pěkné.

 3. Dobře zpracovaný článek, hodně jsem ocenila obrázky, které podle mě dokážou nalákat. Přijde mi, že text je dlouhý a dal by se zestručnit, nějaké informace jsou dost opisované a opakující se. Poslední odstavec by asi neměl být psaný kurzívou a možné bych ho přesunula víc na začátek článku, než úplně nakonec. Chybí mi informace o vstupném.

 4. Opravdu poutavý článek, který mě opravdu na akci „nalákal“. Určitě je to také díky dobře zvoleným a relevantním fotografiím. Škoda kurzívy v posledním odstavci, která tam zřejmě nepatří. Při variantě článku v .pdf nebo .docx by si šlo více vyhrát s celkovým grafickým zpracováním, nevím ale, jestli to je pro PR článek nutné.

 5. Článek pohltí čtenáře a láká jej dočíst ho až do konce. Jsou zde uvedeny všechny podstatné informace a výstava je srozumitelně představena.
  Škoda chybějícího odkazu na akci a posledního odstavce napsaného kurzívou.
  Celkově se mi ale práce líbí.

 6. Článek je velice chytlavý, líbí se mi, že je text doplněn fotografiemi, a také informacemi o covidové situaci. Pro příště jen pozor na kurzívu, aby byla oddělena citace a samotný text. Určitě to byl jen překlep.

 7. Text hned zpočátku vtáhne do děje, je čtivý. O výstavě jsem něco věděla již před přečtením článku, ale po jeho dočtení jsem se utvrdila v tom, že bych výstavu moc ráda navštívila. Líbí se, že jste do článku zapojili vhodnou citaci a vhodné fotky pro oživení. Jen mě nejprve zmátlo kde citace končí, pozor na přepínání kurzívy.

 8. Dobře napsaný článek doplněný i o fotografie. Jen mě zmátlo, že poslední odstavec je kurzivou, proto jsem myslel, že to jsou slova producenta, která už nejsou tak zajímavá. Kvůli tomu jsem přeskočil poslední odstavec a nevšiml jsem si důležitá informace. Ale to je jen malá připomínka, jinak článek je super.

 9. Úplně jsem si vybavila seriál Emily in Paris, kde se stanou součástí těch obrazů a je to okouzlující. Pozor na změnu z Regularu na Italicu, to dál už nebylo co ten dotyčný říkal, ale co dál řiká článek. Text je docela dlouhý, ale akorát rozdělený. Tip na zaujmutí čtenáře, občas použít Bold, třeba na informaci o snížené ceně ve všední den je to skvělé. Chybí mi nějaký odkaz, kde můžu najít lístky nebo aspoň na mapu nebo událost na fb, něco… taková akce nějakou propagaci mít musí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..