11 thoughts on “PR článek – Tým 7

 1. Vizuálně je to moc hezké. Připadá mi to trochu krátké nebo že tomu spíš něco chybí, protože uvedené informace jsou takové obecné, takže by to chtělo něco konkrétnějšího, například na jaká místa se můžeme těšit letos. Informace kdo za tím stojí mi připadá spíš jako doplňková, která by mohla být mezi údaji, na něž se odkazuje skrz webovou stránku.

 2. Pěkný PR článek, hezky graficky zpracovaný.
  Pár poznámek:
  – pozor na tipografii (např. „z“ by nemělo být na konci řádku)
  – „Festival i edukativní.“ – uprostřed textu je věta bez slovesa, což působí rušivě
  – „Spolupracuje s celou“ – kdo? Co? Na začátku odstavce by mělo být vždy uvedeno (i výše)
  – „Všichni jste srdečně zváni!“ – mohla by být výrazněji daná výzva k akci (např. „Přijďte se podívat, všichni…“)
  – rámeček je velmi dobře použitý, jen by si možná zasloužil lepší zasazení

 3. Vzhledově je článek na první pohled velmi poutavý a jistě by ho málokdo přehlédnul. Obsahem však článek nic moc neprozradí, a ty kdo ho neznají podle mě ani příliš nenaláká. Článek se mi ani nečetl příliš hladce, některé věty mi skoro ani nedávají smysl – např. „Festival i edukativní.“ Také bych u některých vět změnila slovosled – např. u textu v bublině bych jistě změnila polohu slova „je“. Jinak se mi ale nápad s bublinou moc líbí. Celkově bych však do článku volila jiné informace a přidala i nějakou citaci. Celkové zarovnání textu i např. loga se zdá poněkud rozhozené, avšak nevím, zda to není pouze chyba při ukládání/nahrávání článku.

 4. Za mě až moc krátké a nic neříkající. Mě osobně jako nadšeného návštěvníka úplně asi nezajímá, kdo všechno za vznikem festivalu stojí. Spíš bych ocenila informaci na jaké instalace se například mohu těšit. Článek postrádá důležité informace o tom, jak bude vypadat letošní roční, na který chce čtenáře nalákat. Jakou instalaci byste mi v rámci tohoto festivalu doporučili? Myslím, že pro čtenáře kteří signal festival znají je tento článek nudný a nic nepřinášející. A pro čtenáře, kteří o signal festivalu nikdy neslyšeli jsou tyto informace poněkud nedůležité.
  Podle mého názoru je také článek špatně graficky sestavený. První půlku zabírá pouze nadpis a ostatní informace musí čtenář hledat až ve druhé půlce v odstavcích a už to by mohlo někoho odradit. Určitě bych přehodnotila ohraničený text v obdélníkové bublině uprostřed. Zaujme to na první pohled, ale věta “My je vám ukážeme na první pohled” je hodně krkolomná a já bych po přečtení váhala, jak vypadá zbytek článku.

  Za mě by celý článek měl být větším lákadlem.

 5. Hned na první pohled má práce pozornost poutající a hezky barevně sjednocený grafický kabátek, který skýtá relativně krátký text. Ten obsahuje dostačující informace i odkaz na stránky festivalu, dost špatně se ale čte (jediné slovo na celý řádek). Je možné, že zde došlo k nějakému rozformátování. Celkově to spíše působí jako moc pěkný plakát, do kterého byl text ale tak trochu vhozen až dodatečně.

 6. Text je dobrý, obecné informace o Signal festivalu jsou hezky popsány a je tu uveden i odkaz na webové stránky. Nenašla jsem zde však žádné informace o instalacích z minulých let, které si myslím, že by mohly přiblížit tento festival novým zájemcům. Co se týče grafiky, tak ta se mi moc líbila.

 7. Moc se mi líbí grafika, která hned upoutá čtenářovu pozornost. Jelikož Signal celkově působí vizuálně velmi silně, je podle mě výrazná grafika dobrou volbou. Celkově na mě článek působí dobře, jen za mě chybí nějaké podrobnější informace pro představu celé akce v podobě konkrétních příkladů, které by čtenáři pomohli vytvořit o festivalu živější představu. Za mě osobně by byla určitě zajímavá i nějaká citace, například od někoho z pořadatelů. Zvláštně na mě působí věta „Festival i edukativní.“ – možná je to jen můj osobní dojem, ale chvíli jsem přemýšlela zdali zde nevypadly nějaká slova.

 8. Článek je pěkně graficky vytvořený a nalákání na ukázání památek v novém světle uprostřed v boxu výborně působí na čtenáře, který po přečtení začíná chtít se programu festivalu účastnit. Škoda je, že článek je trochu krátký (obří grafika výše jej ještě zmenšuje), první sloupec a půl druhého sloupce textu je roztáhlý až abstraktní popis, který sděluje, co Signal festival vůbec je. Zbylá půlka druhého sloupce textu vyvolává dojem urychlení dopsání článku, o to víc je to umocněno pouhým odkázáním na více informací na webové stránce festivalu. Zřejmě se bude jednat o přesnější program, který v textu chybí pro lepší představu o festivalu (zejména pro ty, kteří o něm slyší poprvé). Pokud by se tedy jednalo o čtenáře, který se ještě nikdy neúčastnil, nevím, zda by text v boxu měl takovou sílu čtenáře přimět jít na SIgnal festival a překonat tak nejasnou představu, která vyvstane po přečtení hlavního textu.

 9. PR článek pěkně popisuje základní informace o Signal festivalu. Nechybí ani odkaz na webovou stránku festivalu nebo informace o vstupném. Podle našeho týmu 8 tomuto PR článku chybí pro představu rozsahu lepší výčet míst kde se festival pravidelně pořádá . Dále je škoda, že článek nezmiňuje letošní téma festivalu. Také by stálo za to místo grafiky, která zabírá celou horní polovinu článku, umístit jednu nebo dvě fotografie.

 10. Nikdy nikdy nikdy prosím.. Omlouvám se, téma mám strašně ráda, ale na typografii jsem jako pes. Co ty ,,sirotci“ (osamocené slovo na řádku)? Chápu, že se to stane jednou, ale 5x? Možná se to stalo při exportu, že se vám tam posunula ta bublina s textem, ale ani co se týče grafiky… takhle prosím ne. Moc se mi líbí text v bublině, zaujme řekne mi, že mám číst dál, ale co dělá uprostřed a ještě nezarovnaný? Celkově je to dobrý text, ale zaujme jenom ty kteří už to znají, pro ty které ne bych dala větu typu: ,,Loňské výstavy můžete vidět na http://www.xyz.cz a nechte se vtáhnout světlem i na letošní rok.“

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..