Pražské jaro 2023 – Největší festival klasické hudby v Evropě

Pražské jaro je nejvýznamnějším a největším festivalem klasické hudby v Evropě, který se každoročně koná v Praze od roku 1946. Tento rok se festival bude konat od 12. května do
2. června
a přinese návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Letos se festival zaměřuje na oslavu svobody a míru. Nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět a slyšet světově proslulé umělce, kteří přijedou do Prahy z celého světa. Mezi těmito umělci jsou například Antoine Tamestit, Magdalena Kožená nebo Isabelle Faust.

Festival tradičně zahájí Má vlast (Bedřich Smetana) tentokrát v interpretaci orchestru Velšské národní opery. Na závěrečném koncertě budou mít příznivci klasické hudby možnost poslechnout si Pražskou filharmonii pod taktovkou Christopha Eschenbacha. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní Symfonie č. 9 (Ludwig van Beethoven), Atmosphères (György Ligeti) a Píseň osudu (Johannes Brahms).

Pro milovníky klasické hudby bude festival nezapomenutelným zážitkem. Kromě koncertů
v nejkrásnějších pražských koncertních sálech, jako je
Rudolfinum nebo Národní divadlo, se návštěvníci mohou těšit i na doprovodné akce, jako jsou například besedy s umělci, výstavy, workshopy a exkurze.

Pražské jaro je také skvělou příležitostí k prohlídce Prahy a objevení míst, která jsou mimo hlavní turistické trasy. Praha je jedním z nejkrásnějších evropských měst a nabízí mnoho památek a zajímavostí, které stojí za vidění.

Vstupenky na festival jsou již nyní k dispozici a vzhledem k velkému zájmu o tento festival je lepší je zajistit co nejdříve.

Přijďte si užít Pražské jaro 2023 a nechte se unést krásou klasické hudby a nádhernými pražskými památkami.

7 thoughts on “Pražské jaro 2023 – Největší festival klasické hudby v Evropě

 1. Zalomení uprostřed odstavce působí rušivě, ale jinak je článek čtivý a obsahuje vše důležité.

 2. V článku nechybí žádná důležitá informace a je velmi čtivý. Škoda, že není doplněn o obrázek. U zmínky o návštěvě Prahy a vyhnutí se turistickým trasám mohl být uveden příklad nebo tip. Velmi pěkné zakončení a hezká poslední věta.

 3. Článek obsahuje všechny důležité informace. Je dobrá zmínka o vstupenkách, možná bych doplnila ještě informaci, kde jsou dostupné.

 4. Článek je napsán velice poutavou a čtivou formou. Obsahuje všechny důležité informace, co by se čtenář potřeboval dozvědět v případě zájmu o účast.

 5. – „Tento rok“ – lépe „Letos“; na druhou stranu to je použito hned v následujícím odstavci…
  – „je lepší je zajistit“ – lépe „si je kupte“ nebo „si je zajistěte“
  – nedávejte zalomení řádků do odstavců, lépe je využít tvrdou mezeru po „v“ apod.

  PR článek je informativní a čtivně napsán.

 6. V PR článku chybí perex (pokud jím tedy není myšlen odstavec pod titulkem – > pak by měl být tučně zvýrazněn). Článek pro čtenáře hezky stručně a výstižně sděluje vše podstatné ohledně programu včetně míst, kde se bude odehrávat, i informací ohledně vstupenek. Možná zde mohl být i nějaký obrázek, který by upoutal pozornost.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..