10 thoughts on “Rozhlasová reportáž – Tereza K.

 1. Moc pěkná reportáž. Šum a zvuky v pozadí tomu přidávají autenticitu, naopak čtený projev ji tomu ubírá. Příjemný hlas, fajn otázky. Nevadilo mi kdyby reportáž byla svižnější a měla rychlejší spád.

 2. Za nás super, škoda, že je velmi poznat, že je celý text čtený. Jinak je to skvělá reportáž, vše poměrně dobře funguje (příjemný hlas moderátorky, lehký šum v pozadí, rozhovor,..)

 3. Příjemný hlas, možná by mohl být projev svižnější. Reportáž zbytečně dlouhá, působí to spíše jako rozhovor, než jako reportáž. Jinak povedené, zvuky v pozadí dodávají autentičnost. Na konci je výzva pro diváka, což chválíme.

 4. – Pěkné přiblížení prostředí
  – Je slyšet, že otázky a odpovědi jsou čtené… to je trochu škoda
  – Celkově velmi pěkná reportáž a rozhovor, jako bych tam skutečně byl

 5. Celkově je reportáž hezká a velmi informativní, otázky zajímavé, moderátorka příjemná. Šum v pozadí je příjemným a věrným podkresem. Ani mi nevadilo, že je reportáž dlouhá. Bohužel mě ale hodně tahalo za uši, že dotazovaná řeč čte, nezní to vůbec přirozeně. Místy je slyšet i šum papíru.

 6. Hned na začátku je posluchač uveden do děje a šum v pozadí navozuje správnou atmosféru. Dozvíme se hodně zajímavých podrobností o akci. Místy je bohužel poznat, že je čteno z papíru a přeřeknutí v první minutě rozhovoru by také nemusel být.

 7. Tato reportáž se nam určitě líbila. Kdybychom mluvili o její kladných stránkách, tak jsou to za prvé dobré zvukové pozadí, napomáhá to k tomu, že reportáž zní přirozeně. Za druhé – správně a zajímavě položené otázky. Za třetí je reportáž velice informativní – posluchač se dozví všechny potřebné informace. Jediným záporem, který bychom chtěli zmínit je to, že reportáž je moc dlouhá, je velice pravděpodobné, že neudrží pozornost posluchače.

 8. Přirozený a příjemný projev reportérky, zapojení šumu působí autenticky. Jediné co bychom vytkly je délka reportáže, některé otázky mohly být vynechány.

 9. Moderátku je velmi zřetelně slyšet a srozumitelně, jen zní trošku roboticky.
  Dotazovaná hezky reaguje a dává emoce čímž posluchače dokáže zaujmout, jen jí je hůř slyšet.
  Šum je určitě skvělý podkres, jen je v místech až moc hlasitý a ruší soustředění se rozhovor.
  Asi pozor na tzv. ,,kliky“ (zvuk který je výrazný a rušivý) např. když se něco otře o mikrofon, bolí to trošku do uší.

 10. Dobré zapojení šumu do pozadí – zní to věrohodně. Zmínění důležitých bodů. Reportáž je ale trochu delší, což může být bráno negativně. Hezký a zřetelný přednes.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..