9 thoughts on “Rozhlasová reportáž – Tým 7

 1. Ačkoliv mě začátek zaujal, a konec se mi dokonce moc líbil, nepochopila jsem, proč byly v angličtině, když vzhledem k české reportáži je jasné, že by běžela v českém médiu. Slovo reportéra bylo místy trochu sekané a bylo dost slyšet, že je text čtený. Slovo organizátorky bylo na mě až příliš rychlé, skoro jsem nestačila postřehnout, co říká (také dost dlouhé na to, aby se na to člověk soustředil, od ní by stačil jen velmi krátký komentář), jinak ale oběma šlo velmi dobře rozumět. Hudba uprostřed reportáže mi přisla celkem dlouhá, klidně bych ji dala radši v pozadí za některou část reportáže.

 2. – pěkný úvod a závěr
  – reportér mohl mluvit pomaleji
  – občas reportér zněl, jako by festival spoluorganizoval
  – organizátorka nebyla představena, má dobrý projev
  – pěkné zapojení hudby

 3. Moc se mi líbila hudební část, okamžitě uchopila mou pozornost a od začátku mě vtáhla do děje. Obsahově mi reportáž také přišla zajímavá, jen část moderátorky byla trochu zdlouhavá, asi by chtěla zestručnit. Konec byl ale zase hezky uzavřený.

 4. Hned ze začátku bych si uměla představit větší energii ze strany reportéra. Trochu mi vadí odmlka po každé větě, tím je úvod velmi zdlouhavý a místy i poněkud nudný. Naopak mluvené slovo organizátorky je pro mě (jako posluchače) až moc rychlé a já si dané expozice neumím představit, v mé mysli vyobrazit a dané informace jsou pro mě tedy nic neříkající a ztrácím se v nich.
  Hudba byla za mě zajímavá a klidně bych ji nechala hrát i v pozadí mluveného slova reportéra.
  Co se mi ale opravdu líbí je konec reportáže.

 5. Hudební vsuvky byly moc hezké, dramatické. Hudba byla však v poměrně velkém kontrastu s mluveným slovem, jelikož se jevil jako čtený, ničím dramatický. Hezké zapojení organizátorky, a také uvedení všech potřebných informací o festivalu, ale možná by bylo lepší reportáž trochu zkrátit.

 6. Velice se mi líbilo intro i hudební vsuvka oddělující jednotlivé části reportáže. Myslím, že dramatická hudba je zde dobře zvolena. Úvodní slovo moderátora bylo na můj vkus moc dlouhé a z některých vět jsme měla pocit, jako by byl moderátor do pořádání festivalu také zainteresován. Myslím, že všechny důležité informace o festivalu byly v reportáži řečeny. Chválím závěrečné rozloučení reportéra.

 7. Hudební vsuvky přehledně oddělovaly jednotlivé části reportáže (ta první se utla na můj vkus trochu krkolomně). Oběma vystupujícím bylo dobře rozumět, mluvili zřetelně. Druhá postava (organizátorka festivalu) zněla ale spíše jako nějaká další redaktorka z radia. Nejsem si přesně jistý požadovanou formou, ale audio mi přišlo relativně dlouhé, úvodní intro asi mohlo být kratší. Oceňuji velké množství informací ohledně festivalu.

 8. Bylo by lepší kdyby moderátor alespoň trochu předstíral, že text nečte. Líbí se mi hudební vsuvka, která odděluje jednotlivé segmenty. Jenom je o dost dramatičtější než aktéři reportáže a možná by bylo zajímavé kdyby se moderátor a reportérka o nějaké to herectví pokusili. Bylo by lepší kdyby reportérka více popsala jak instalace vypadají nebo jestli se u nich scházejí lidé, protože názor na to co vyobrazují si může každý vytvořit na místě. Reportáž by mohla být o něco kratší, třeba o minutu.

 9. Skvěle volená, docela dramatická, hudební vsuvka, avšak přechody na mluvený text byly trochu uspěchané. I tak si ale získala posluchačovu pozornost. Kde reportáž jeho pozornost ztrácela bylo velmi dlouhým představováním na co vše se může těsit, ačkoliv to byla zajímavá fakta. Stačily by 1-2 hlavní věci. Velmi dobré bylo přepnutí z reportéra na organizátora, a to z důvodu pocitu větší přesnosti uvedených informací o festivalu. Všechna důležitá data byla uvedena a i přes drobné nedostatky bych se jako posluchač reportáže festivalu zúčastnila.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..