Tisková zpráva – tým 10: Braník sobě

Festival BRANÍK sobě již po desáté probudí ulice Prahy 4

Letos 4. září bude spolek BRANÍK sobě pořádat jubilejní 10. ročník stejnojmenného festivalu v rámci akce Zažít město jinak. V ulicích Bezová a Zelinářská městské části Braník se budou konat koncerty, recitály, divadelní představení, trhy i řemeslné dílny.

„Vzniklo to tak, že jsme s různýma partama kamarádů, kteří pořádali různý společenský věci v Braníku chtěli dělat něco společnýho. Nakonec jsme se připojili k celopražské akci Zažít město jinak, kdy se nějaká ulice zbaví na den aut a vyzkouší, jak by mohla vypadat, jak by jí lidi mohli využívat, co všechno by na tu ulici mohli vynést. Takže cílem je nemít tady jenom obchody, ale to, že si někdo prostě vyndá židličky a zahraje si na ulici šachy nebo uvaří kafe kamarádům.“ Takto v roce 2012 během prvního ročníku festivalu jedna z organizátorek představila projekt BRANÍK sobě. Se stejným posláním festival dospěl až k ročníku desátému, který proběhne 4. září tohoto roku.

Festival s sebou přinese řadu příležitostí pro kulturní vyžití (především) místních, ale i dojíždějících návštěvníků. V ulicích Bezová a Zelinářská bude jarmark nabízet zboží domácí výroby, sousedský bleší trh, outdoor trénink vedený tělocvičnou 2veformě, nebo takzvaná branická pláž, kde si návštěvníci budou moci odpočinout na lehátkách. V souvislosti s branickým Archivem bezpečnostních složek budou na festivalu vystaveny fotografie procesu restaurování vyšetřovacího spisu Milady Horákové.

Kromě těchto stanovišť nabídne festival stánky s občerstvením. Vedle standardních stánků s českou, italskou či japonskou kuchyní zde bude k ochutnání také tibetská a indonéská. Na občerstvení se podílí i projekty místních – například Branický perník, který nabízí domácí dezerty a pochutiny. Výtěžky z tohoto stánku budou využity při organizaci dalšího ročníku festivalu. Samozřejmostí je nabídka piva Branická jedenáctka.

Na velkém pódiu vystoupí kapely, mažoretky či tanečníci z místní konzervatoře Duncan Centre. Uskuteční se také tradiční soutěž v držení tupláků a zazní branická hymna. Na Kubrtově scéně vystoupí divadelní soubory, hudebníci i básníci. Děti si budou moci něco vyrobit v hrnčířské nebo řezbářské dílně, vyzkoušet práci na šicím stroji, uhasit domeček a postavit robota z lega. Pro nejmenší bude na akci pískoviště, řetízkový kolotoč, několik stanovišť od TJ Sokol Braník nebo výtvarná dílna.

Návrat na rozcestník Mediální komunikace

13 thoughts on “Tisková zpráva – tým 10: Braník sobě

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..