Tisková zpráva – tým 3: Letní Letná

Festival Letní Letná se vrací v plné síle

Po loňské odlehčené verzi pořadatelé doufají, že letošní 18. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná proběhne bez omezení. Návštěvníci si již nyní mohou zakoupit vstupenky na představení Lexicon, které přímo v šapitó na Letné představí legendární britský soubor NoFit State Circus. To nejlepší z tuzemského a zahraničního nového cirkusu, divadla a hudby bude ke zhlédnutí od 12. do 31. srpna 2021.

 

Předcházející ročník Letní Letné proběhl v omezeném režimu, některá představení se tudíž musela přesunout na rok 2021. „Prvním oznámeným souborem je světoznámý NoFit State Circus,“ prozrazuje ředitel festivalu Jiří Turek. Novocirkusový soubor z Velké Británie má mnohaletou tradici a do Prahy se vrátí po šesti letech. Návštěvníkům předvede své úspěšné představení Lexicon, které oslavuje minulost, přítomnost a budoucnost nového cirkusu.

Festivalový areál je situován po celé tři týdny v Letenských sadech v centru Prahy. Skládá se z několika odpočinkových zón, stánků s občerstvením a barů. Kromě hlavního programu v podobě open-air představení a večerních koncertů kapel v baru si organizátoři zakládají na pestrém doprovodném programu. Návštěvníci mají možnost navštívit nejen bezplatné výtvarné či cirkusové dílny vedené členy účinkujících, ale také nejrůznější workshopy. Pro rodiny s dětmi jsou připravovány dva typy příměstských táborů a hlídání během představení.

Organizátoři s optimismem plánují program festivalu a doufají, že tentokrát proběhne v plnohodnotné podobě. V předprodeji lze již nyní na webových stránkách www.letniletna.cz zakoupit vstupenky na letošní nejočekávanější představení Lexicon. „Festival Letní Letná přivádí do Prahy zahraniční i domácí soubory, které diváky vedou k vlastnímu definování pojmu nový cirkus,” říká Radmila Hrdinová z deníku Právo. Návštěvníci se na Letnou za festivalem Letní Letná mohou vydat od 12. do 31. srpna 2021.

Zdroj: https://letniletna.cz/cs/fotogalerie/ceska-scena-2020/#lg=1&slide=0


O festivalu:

Letní Letná je mezinárodní festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Festival vznikl v roce 2004 a letos se bude konat jeho 18. ročník. Akce rozvíjí a propaguje novocirkusové scény a za svůj cíl považuje zvýšení povědomí veřejnosti o novém cirkusu jako svébytném žánru.

Návrat na rozcestník Mediální komunikace

12 thoughts on “Tisková zpráva – tým 3: Letní Letná

 1. Nadpis skvěle upoutá čtenáře. Celkově je text poutavý a dobře čtivý, každopádně, důležité informace o konání a zakoupení lístků by měly být zdůrazněny v textu dříve, než v posledním odstavci.

 2. Tým 9 – text se nám četl dobře, je velice informativní. Pokud by se více informativně uspořádal, asi by se četl lépe, ale za nás moc hezká zpráva.

 3. Tým 10 – Je pravda, že některé informace by se hodilo jinak uspořádat. Text se nicméně četl dobře a také jsme ocenili editorskou poznámku.

 4. Některé informace by chtěli prohodit, aby zpráva byla více ucelená. Jinak moc pěkná práce, která obsahuje vše podstatné.

 5. – text je poměrně nesourodý, přeskakuje bez zřejmých souvislostí z jednoho tématu na druhé
  – „Skládá se z několika odpočinkových zón, stánků s občerstvením a barů.“ – já bych očekával, že se areál bude skládat především ze scén, kde budou probíhat představení
  – jaký je rozdíl mezi dílnou a workshopem?
  – pozor, pokud používáte citaci osoby, která není součástí firmy/organizátora, v tiskové zprávě, je třeba mít její souhlas a autorizaci citace
  – oceňuji editorskou poznámku o festivalu

  Ad komentáře ke kontaktním informacím: U všech TZ, kde byly (správně) uvedeny, jsem je při publikaci vypustil.

 6. Text obsahuje vše, co by obsahovat měl. Má chytlavý a atraktivní titulek. Text je stručný a má optimální rozsah. Konec tiskové zprávy by měl obsahovat kontakt na pověřenou osobu. Ten v tomto případě není uveden. Na konci je obsažena editorská poznámka, která není součástí tiskové zprávy, ale obsahuje informace, které se mohou hodit.

 7. Jak již bylo zmíněno některé stěžejní informace, které by měli být na začátku jsou na konci. Ale jinak velice pěkná tisková zpráva.

 8. Tým 1 – Čtivý, stručný, výstižný popis. Akorát pořadí odstavců by mohlo být prohozeno, protože stěžejní informace o nadcházejícím ročníku, kvůli kterým článek vyšel jsou až v posledním odstavci a až pak by následovali obecné informace o festivalu.

 9. Komentář tým č. 8 – Super informativní text. Poslední odstavec mírně vytržen z kontextu, nenavazuje.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..